Marmaris Kent Orkestrası jazz ve blues akşamlarını başlattı

Marmaris Kent Orkestrası jazz ve blues akşamlarını başlattı

Melis Ateş

Marmaris Kent Orkestrası’nın kurulduğu Marmaris Kent Müzikevi, Marmaris akşamlarını canlı Jazz ve Blues müzikleriyle renklendirecek.

Norveç Drognoll Üniversitesi Tröndelag Caz Konservatuarında Öğretim Üyesi olarak “Dünya Müzikleri” konulu dersler veren dünyaca ünlü Türk Müzikolog İrfan Akdokur, Marmaris Kent Orkestrası’nın tanıtımına, Jazz ve Blues müziklerinin canlı performansla sergileneceği Müzikli Akşamlar etkinliğiyle başlıyor.

Müzikolog Akdokur özellikle Marmaris Kent Orkestrası’nın kuruluş şamasında verdiği büyük destekler için basına teşekkür ederek, yaptığı yazılı açıklamasında, ”Marmaris Kent Orkestrası’nın kısa sürede tanınıp Marmaris’in sanat etkinliklerinde önemli bir yeri olacağına inanıyorum. Biz henüz yolun başındayken saygıdeğer basınımızın verdiği desteklerle, orkestramız kısa sürede yerelden genele bilinir oldu. Bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyoruz. Marmaris Kent Orkestrası’na katılmak isteyen, bizlerle çalışmak isteyen değerli müzisyenlerimiz, bizlerden müzik enstrümanı ve şan eğitimi almak isteyen 7’den 77’ye yeteneği olan herkesi;  kısa zaman içerisinde başlatmayı düşündüğümüz  Piano, Keman, Viola,  Violonsel,  Gitar,  Bass gitar,  Double bass, Davul ve Perküsyon, Saksafon,  Flüt, Trompet, Trombon, Korno gibi müzik enstrümanları eğitimi kurslarımıza katılmaya çağırıyorum.

MARMARİS’TE JAZZ VE BLUES AKŞAMLARI

Bu arada orkestramızı oluştururken boş durmayacağız tabii ki.  Merkezimiz olan Marmaris Kent Müzikevi’nde; bu haftadan itibaren şimdilik Çarşamba, Cuma ve Cumartesi olmak üzere müzik sohbetleriyle dolu, ustalarından canlı Jazz ve Blues müzikleriyle dolu renkli etkinlikler düzenleyeceğiz. İlerleyen günlerde belki de fasıl akşamları ilave edeceğiz. Tüm bunların gerçekleşmesi, tabii ki öncelikle sizlerin isteğine bağlı. 

Müzik Eğitim Kurslarımıza ve Canlı Müzik Akşamlarımıza katılmak isteyenler; bizlere  Marmaris Kent Müzikevi (0252) 412 06 93 No’lu telefonundan ve  0536 810 60 98 No’lu telefondan da kurumumuz Basın Halkla İlişkiler ve Etkinlikler Koordinatörü Gazeteci Ata Sevgi’ye ulaşarak, bilgi alabilir, rezervasyon yaptırabilirler.”dedi.

 

DİĞER HABERLER