Vitamin dolu örnek proje

Vitamin dolu örnek proje 
Muğla’nın Marmaris ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Meyvemi Yiyorum, Sağlıklı Büyüyorum” projesi ile öğrencilere hem sağlıklı beslenmenin önemi anlatılıyor hem de portakal dağıtılıyor. 
Geçtiğimiz hafta başlatılan proje ile sağlıklı nesiller yetiştirme hedefleniyor. Bugün Şehit Ahmet Benler İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte anasınıfı öğrencilerine İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri meyveler hakkında ve sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verdi. Anasınıfı öğrencilerini kapsayan proje kapsamında bahçelerde dalından toplanan portakallar öğrencilere dağıtıldı. Proje dahilinde ilçede bulunan 1200 anasınıfı öğrencisine meyve dağıtılması hedefleniyor. Öğrencilere dağıtılan portakalları Ak Parti Marmaris İlçe Teşkilatı temin ediyor. Etkinliğe Marmaris Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Osman Ülgen, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkileri ve öğrenciler katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan proje hakkında bilgi verdi. Aldoğan, “Müdürlüğümüz, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın maddi, manevi desteğiyle dalından koparılmış taze portakalları yaklaşık 1200 öğrencimizle buluşturmayı hedefledik. Projedeki amacımız, öğrencilerimizin meyve yeme alışkanlığına ve sağlıklı beslenmelerine katkı sağlamaktır” dedi.
AK Parti İlçe Başkanı Osman Ülgen ise, şöyle konuştu: “Amacımız çocuklarımızı meyve ile buluşturmak. Çok güzel bir proje oldu. Bu çalışma ile aynı zamanda, narenciyenin çok olduğu bölgemizde sosyal proje anlamında bir farkındalık oluşturmak istedik.”
MUĞLA (İHA)

DİĞER HABERLER