‘Radara girmek’ değimi gerçek oldu

‘Radara girmek’ değimi gerçek oldu

Muğla’da Gökova kavşağı-Köyceğiz arasında ‘Radara girmek’ değimi bu sefer gerçek oldu. Radar aracı ile denetim yapmak için yol dışında hazırlık yapan resmi araca karşı istikametten gelen aracın çarpması sonucu birisi polis üç kişi yaralandı. Muğla’da Facebook üzerinde kurulan ve Muğlalı sürücülerin radar konusunda birbirlerini uyardıkları Radar ve Çevirme Grubu'nda kaza komik yorumlara sebep oldu.

‘Radara girmek’ değimi gerçek oldu

Altar Zeyhan

Muğla’da Gökova kavşağı-Köyceğiz arasında meydana gelen kazada, radar denetimi hazırlığı yapan araca sivil araç çarptı.

Edinilen bilgiye göre, Sabahattin Eryılmaz yönetimindeki 33 NM 733 plakalı araç Köyceğiz istikametinden seyir halinde iken Karabörtlen Mahallesi mevkiinde yol platformunun dışında radar denetimi için hazırlık yapan 48 A 0448 plakalı araca çarptı. Kaza sonrası sivil araçta yolcu olarak bulunan Ezgi Kaya ve Anıl Haraç ile radar aracındaki polis memuru Gürkan Hüseyin Kara yaralandı.

112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar sonrası olay yerine 112 ekipleri sevk edildi. Yaralılar sağlık ekiplerince sağlık kuruluşlarına sevk edilirken, hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklandı. Kaza sonrası radar denetim aracında yaklaşık 10 bin TL’lik hasar meydana geldi.

“Bahtsızlığın son hali”

Muğla’da Facebook üzerinde kurulan ve Muğlalı sürücülerin radar konusunda birbirlerini uyardıkları Radar ve Çevirme Grubu'nda kazanın fotoğrafının paylaşılması üzerine üyeler tarafından, ‘Bahtsızlığın son hali, adam baktı gördü radara girdi bari tam gireyim demiş herhalde, güler misin ağlar mısın, takdiri ilahi, adamcağız radara gerçekten girmiş, acil şifalar’ yorumları yapıldı.

 

DİĞER HABERLER