“Siyasi başarımızın mimarı fikri, vicdanı, irfanı hür seçmenimiz, yani hemşerilerimizdir.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün:

“Siyasi başarımızın mimarı fikri, vicdanı, irfanı hür seçmenimiz, yani hemşerilerimizdir.”

Denizli CHP İl Başkanı Mahir Akbaba, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette İl Başkanı Mahir Akbaba’nın seçimlerde Muğla’nın kendilerine örnek oluşturduğunu dile getirmesi üzerine Muğla CHP’nin başarısının nedenini anlatan Başkan Gürün, “Siyasi başarımızın mimarı fikri, vicdanı, irfanı hür seçmenimiz, yani hemşerilerimizdir” dedi.

Altar Zeyhan

Yeni yönetimi ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret eden CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, yerel ve genel seçimlerde Ege’nin birçok ili gibi Denizli’nin de Cumhuriyet Halk Partisi seçmenine ev sahipliği yapmasını ve yerel yönetimlerin de CHP’li belediyeler tarafından yönetilmesini istediklerini, bunu en iyi yapan Muğla’nın yerelde ve genelde kendilerine örnek olduğunu söyledi.

AKBABA; “MUĞLA’DAKİ SİYASİ BAŞARILARINIZ BİZE ÖRNEK OLACAK”

Mahir Akbaba; “Genel ve yerel seçimlerde Ege Bölgesi içerisinde birçok şehir kırmızı iken Denizli’miz turuncu renkte oluyor. Şehrimizde Cumhuriyet Halk Parti’mizin başarısını, oy oranını arttırmak istiyoruz. Bu yüzden Denizli’mizde Yerel Yönetimlerde Bilgi Çağında Sosyal Belediyecilik çalıştayı düzenleyeceğiz. Bu çalıştayımızda Denizli’de ki yerel yöneticilerimizin yanı sıra komşu illerin başarılı, örnek belediye başkanlarını da davet edeceğiz. Buna en güzel örneklerden biri de Muğla ve sizin başarılarınız. Seçim grafiğinize baktığımızda yüzde 37 ile başlayan, her seçimde artan ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde yüzde 49’lara ulaşan oy oranlarınız var. Bizlerde bu başarıyı Denizli’mizde yakalamak istiyoruz.” dedi.

GÜRÜN: “YEREL SEÇİMDE KIRSALDA OYUMUZ ARTACAK”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Ülkemizde demokratik ortamda yapılması gereken genel ve yerel seçimlerde başarı kriteri adaya, siyasi ve ekonomik ortama göre değişkenlik gösterse de belirleyici her zaman hür iradesi ile sandığa giden vatandaşlarımızdır. Muğla yerel ve genel seçimlerde demokrasiye, özgürlüklerine en önemlisi de Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkan, ülkemizi ve Muğla’mızı çağdaş medeniyetler seviyesine çıkaracak adaylara ya da partilere oy veren, fikri, irfanı, vicdanı hür seçmene sahiptir. 1999 seçimlerinde ilk siyasete girmemin üstünden 20 yıl geçmesine rağmen vatandaşlarımızla aramızdaki karşılıklı güven, sevgi, anlayış ve hizmetlerimizle Muğla’mızda partimizin başarısı ve oyları artmıştır. Yerel siyasetteki başarı, halka dokunan hizmetler ve en önemlisi vatandaşların size güvenmesi ile başarı gelecektir. Muğla’da biz bu sevgi, hoşgörü ortamını sağladık. Vatandaşlarımıza hep yapabileceklerimizi söyledik ve yaptık. Hesap verebilir, şeffaf ve halkla birlikte hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Yereldeki başarının genel seçimlerde de partimizin oylarına direkt etkilediğini ve oylarımızın her seçimde arttığını gördük. Son genel seçimlerin seçim atmosferi, yeni bir partinin siyasi hayatına başlaması ile ilimizde bir düşüş yaşansa da Türkiye’de partimizin en fazla oy alan iki ilinden biriyiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi hizmetleri ile kırsaldaki oylarımızın artacağını, genel seçimlerde partimizden giden oyların da partimize geri döneceğini düşünüyoruz. Denizli’de yapacağınız çalıştay ile partimizin ilinizde de başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum. İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli’de Cumhuriyet Halk Parti’mizin başarısı ile siyasi köprü kurularak vatandaşlarımızı kucaklaması Ege Bölge’mize ve ülkemize örnek olacaktır.” dedi.

 

DİĞER HABERLER