Polis bir gecede 5 bin 68 kişiyi sorguladı

 

Polis bir gecede 5 bin 68 kişiyi sorguladı

Sevil Yılmaz

Türkiye genelinde önceki gün akşam gerçekleştirilen “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)”, Muğla ili ve ilçelerinde de polis sorumluluk bölgesinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilirken, uygulamaya katılan Muğla Polisi vatandaşlardan tam not aldı.

Emniyet Teşkilatı; önceki gün akşam yurt genelinde eş zamanlı olarak “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)” gerçekleştirdi.

Önceki gün akşam  1. periyotta  19.30-21.30 saatleri arasında sabit yol uygulaması, 2. periyotta ise; 22.00-24.00 saatleri arasında  stratejik öneme haiz bölgeler ile özellikle vatandaşların yoğun olarak  bulundukları umuma açık yerlerde mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması amacıyla gerçekleştirildi.  Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya 'nın talimatıyla Muğla merkez ilçesi olan Menteşe ilçesi ile beraber Muğla'nın tüm ilçelerinde polis sorumluluk alanlarında gerçekleştirilen “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)” isimli uygulamada İlçe Emniyet Müdürleri ve İlçe Emniyet Amirleri de hazır bulundu.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli 760 personel, 82 ekibin  katılımıyla gerçekleştirilen uygulamada 6 polis dedektör köpeği de hazır bulundurulurken, 24 sabit uygulamanın yanısıra 145 umuma açık yerde uygulama gerçekleştirildi. Uygulamada 5 bin 68 kişi sorgulanırken, sorgulanan bu kişilerden 14 kişisinin çeşitli suçlardan dolayı arandığı tespit edilerek 5 şahıs gözaltına alınıp, 7 şahıs hakkında adli- idari işlem yapıldı. Yine uygulamada bin 43 araç kontrol edilirken bu araçlardan 53 tanesi ile ilgili olarak sürücü ve sahiplerine cezai işlem uygulandı.

Büyük bir kararlılıkla vatandaşın can ve mal güvenliğinin sağlanması, suç ve suçlularla etkin mücadelenin yapılabilmesi amacıyla Muğla ilinde de gerçekleştirilen “Türkiye Güven Huzur Uygulaması (8)”  çerçevesinde görevlendirilen Muğla İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli polisler vatandaşlardan tam not aldılar.

DİĞER HABERLER