Sondajla kuyudan çıkarılan su mahalleliyi sevindirdi

 Sondajla kuyudan çıkarılan su mahalleliyi sevindirdi

Melis Ateş

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından, yaz aylarında su sıkıntısı yaşayan Yatağan ilçesi Kavak Mahallesi Tilkiler mevkiinde açılan sondaj kuyusu ile içme suyu deposu arasında yeni içme suyu terfi hattı çekiliyor.

Yaz aylarında susuzluk yaşayan Kavak Mahallesi Tilkiler mevkiinde su sıkıntısına çözüm bulmak için incelemelerde bulunan MUSKİ ekipleri, incelemeler sonucunda bölgede yeni sondaj kuyusu açtı. Sondaj kuyusunda bulunan suyun test edildikten sonra kullanılabilir olduğunun ortaya çıkması üzerine MUSKİ ekipleri tarafından, sondaj kuyusu ile içme suyu deposu arasında bir kısım yeni içme suyu terfi hattı çekildi. Yaklaşık 1 haftadır devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni ve  çapları geniş içme suyu hatları yapılarak mahallede yaz aylarında yaşanan su sıkıntısının önüne geçilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Yatağan ilçesi Kavak Mahallesi Tilkiler mevkiinde yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı nedeniyle su kesintileri meydana geliyor ve mahalle sakinleri mağdur oluyordu. Bu nedenle MUSKİ ekipleri tarafından mahallede yapılan incelemeler sonucunda yeni sondaj kuyusu açıldı. Sondaj kuyusundan çıkarılan suyun test edildikten sonra içilebilir olduğunun ortaya çıkması üzerine sondaj kuyusu ve içme suyu deposu arasında yeni içme suyu terfi hattı çalışmaları başlatıldı. Önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanan çalışmalar sonucunda mahallede yaz aylarında yaşanan su sıkıntısının önüne geçilecek ve vatandaşların uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilecekleri içme suyu hatları hizmete sunulmuş olacak.”

Sondajla kuyudan çıkarılan suyun kullanılabilir çıkmasının ardından sevinç yaşayan mahalle halkı, sevincini şöyle dile getirdi: “Yaz aylarında susuzluk çekiyorduk, su kaynaklarımız sınırlıydı. Büyükşehir Belediyesi ve  MUSKİ ekipleri sondaj kuyusu açarak bu sıkıntımızı giderdi. Suya kavuşacağımız için sevinçliyiz.”

 

DİĞER HABERLER