Asena Ceren için düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü

Asena Ceren için düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü
MUĞLA (İHA)

Köyceğiz’de yaşayan kanser hastası Asena Ceren Hoşman için kermes düzenlendi. 
Köyceğiz Belediyesi Kültür Evi’nde, Köyceğiz Kadın Akademisi’nce düzenlenen kermesten elde edilen gelirin, Asena Ceren Hoşman’ın yardım kampanyasına destek olmanın yanı sıra mesire alanına emzirme ve bebek bakım odası yapımında kullanılacağı açıklandı.
Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, CHP Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ve HÜRPEDAL Bisiklet Topluluğu da etkinliğe katılarak kermese destek oldu.
Kadın Akademisi Başkanı Berrin Orhan; “Kermesten elde edilen gelirle genç kızımızın yardım kampanyasına destek olacağız, aynı zamanda emzirme odası yapacağız. Kermesimize halkımız ilgi gösterdi. Hastanemizden, Ortaca’dan destek var. Panayır havasında güzel bir kermes olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Asena Ceren Hoşman’ın halası Neslihan Hoşman, Köyceğiz Kadın Akademisi tarafından düzenlenen kermese vatandaşların büyük bir ilgi göstermesini mutlulukla karşıladıklarını dile getirerek; “Çok duygulu anlar yaşıyorum, herkese ilgilerinden dolayı bizimle beraber oldukları için çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ankara’da tedavisi devam eden Asena Ceren Hoşman ise kermesi düzenleyerek kampanyasına destek olanlara ilgilerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

SANATINI ASENA CEREN İÇİN KONUŞTURDU 
Kanser hastası Asena Ceren Hoşman’ın kampanyasına destek için düzenlenen kermese katılan sanatçı Saba Sakarya, canlı performans sergiledi. 
Kermese İstanbul’dan katılan sanatçı Saba Sakarya, atık ahşap üzerine çalışan yaptığı çalışmalardan elde edilen geliri Asena Ceren Hoşman’ın yardım kampanyasına destek olmak için bağışladı.
Geri dönüşüm tasarımı projesi ile tanınan ve ahşap tual üzerine yaptığı çalışmalar ile yurt dışında festivallere katılan Sakarya’nın, atık ahşapları dekoratif hale getirdiği çalışmalar, kermese katılanların beğenisini kazandı.
Mayıs ayında Dalyan’da 20 sanatçının katılımı ile resim çalıştayı yaptıklarını hatırlatan Saba Sakarya, “O zaman Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Nilgün Türk ile tanıştım. Onların vasıtası ile bugün buradayım. Asena Ceren için geldik. Onun şifa bulmasını istiyoruz. Destek olmak ve masraflarında bir nebze payımız olsun düşüncesi ile etkinliğe katıldık” diye konuştu.
Fethiye’den ressam dostlarının da etkinliğe katıldığını anlatan Sakarya, “Burada canlı performans yapıyorum. Yaptığım ürünleri Ceren için satıyorum. Katılım ve dayanışma çok güzel, onun adına mutluluk verici bir durum. En kısa zamanda sağlığına kavuşmasını umut ediyorum” dedi.

 

DİĞER HABERLER