Büyükşehir Muğla yollarına 360 milyon TL yatırdı

Büyükşehir Muğla yollarına 360 milyon TL yatırdı 

Muğla Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar toplam 360 milyon TL yatırımla 2 bin 210 kilometre yolda çalışmalarını tamamladı.

Sevil Yılmaz

Kurulduğu günden bu yana 782 milyon TL yatırım yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, yollara da bu güne kadar 360 milyon TL yatırım yaptı.

Bu kapsamda Dalaman Atatürk Caddesi’ne 7 milyon 180 bin TL, Patlangıç – Ölüdeniz yoluna 7 milyon 830 bin TL, Milas Atatürk Caddesi’ne 3 milyon 699 bin TL, Ortaca – Dalyan yoluna 7 milyon TL, Datça Kazım Yılmaz Caddesi’ne 9 milyon 246 bin TL, Akyaka Mahallesi’ne 3 milyon 936 bin TL, Yatağan Bozüyük Mahallesi yol ve köprü yapımı için 2 milyon 800 bin TL yatırım yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi Menteşe’ye ise 20 milyon TL yatırım yapıyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada; “Çalışmaların devam ettiği Menteşe ilçemiz bu yatırımla yeni bir görünüme kavuşacak. İlçe girişlerinde devam eden çalışmaların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi olarak, il genelinde sorumluluğumuz kapsamında bulunan yollara da yatırımlarımız devam ediyor. Ekiplerimizle, 2017 yılında 686 kilometre, toplamda da bu güne kadar 2 bin 210 kilometre yolda asfalt, sathi kaplama ve parke çalışması yaptık. 13 ilçesiyle yerli ve yabancı misafirlerin uğrak noktası olan Muğla’da insanların güvenli ve rahat bir şekilde gidecekleri yere ulaşması için yollara büyük önem veriyoruz. Muğla’ya yakışan hizmetlerimizi vatandaşlarımıza sunmaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER