Dolandırıldı, hakkını aradığı için tehdit ve darp edildi

Yüzde 80 engelli vatandaş aylardır tehdit altında yaşıyor

 

Muğla'nın Menteşe İlçesinde yüzde 80 engelli ve çalışamaz raporu bulunan Mustafa Varol Korkmaz nişanlandıktan 10 gün sonra hayat kadını olduğunu öğrendiği kişi tarafından dolandırıldı. Savcılığa suç durusunda bulunduğu için kadının yanındaki adamlar tarafından önce tehdit ardından darp edildiğini dile getiren engelli vatandaş yetkililerden yardım bekliyor.

Haber Merkezi

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Olay Muğla'nın Menteşe İlçesinde meydana geldi. Yüzde 80 engelli ve çalışamaz raporu bulunan 46 yaşındaki Mustafa Varol Korkmaz 19 Kasım 2018'de sosyal medayadan tanıştığı Necla U. ile nişanlandı. Toplam 12 bin lira masraf yapan Korkmaz, ardından nişanlandığı kişinin hayat kadını olduğu bilgisine ulaştı ve savcılığa suç duyurunda bulundu.

 

"MUĞLA'DA 3-5 KİŞİYİ DOLANDIRDI"

Yüzde 80 engeli bulunan Korkmaz yaşadığı korku dolu süreç ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Nişanlandığım kişinin hayat kadını ve pavyonlarda çalıştığını öğrendim. Beni dolandırdığını farkettim. Bu kişinin amacı evlilik değil. Tek kurban ben değilim. Muğla'da 3-5 işiyi daha dolandırmış. Başka kurban olmaması için mücadele etmeye karar verdim" dedi.

 

"EVİMİN ÖNÜNDE BENİ DÖVDÜLER"

Korkmaz, "Ben yüzde 80 engelliyim. Engelli maaşı alıyorum. Bu kadından şikayetçi olduğum için üzerime yanındaki adamları gönderdi. Şikayetimi geri çekmediğim için beni evimin önünde dövdüler. Engelliler gününde dayaktan dolayı yatıyordum. Her yerim ağrıyordu" diye ifade etti.

 

"PSİKOLOJİM BOZULDU"

Engelli vatandaş Korkmaz konuşmasının devamında, "Yaşadığım olayların ardından psikolojim bozuldu. Doktordan aldığım ilaçları kullanıyorum. 12 bin lira dolandırıldım, tehditler sonrası evime güvenlik kameraları taktırdım. Güvenlik için de 5 bin lira para harcamak zorunda kaldım. Yetkililerden yardım istiyorum" diye konuştu.

 

"SENİ TEREYAĞ GİBİ ERİTİRİM HABERİN OLSUN"

Yüzde 80 engelli ve çalışamaz raporu bulunan 46 yaşındaki Mustafa Varol Korkmaz telefondan kendisine gelen mesajı paylaştı. Kendisini dolandıran kadının yakınında bir kişi tarafından atıldığı iddia edilen mesajda, 'Ev kiralarına kadar ödedim' diyerek parasını geri isteyen engelli vatandaşa "İşine bak, sana hiç bir şey yok. Bak benim huyumu biliyorsun. Tereyağ gibi eritirim haberin olsun" mesajı atıldı.

 

DİĞER HABERLER