İncilay Gezgin Şekerdağ mazbatasını aldı

 

 

 

İncilay Gezgin Şekerdağ mazbatasını aldı

İYİ Parti Muğla 2. Olağan İl Kongresi sonrası seçilen il başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Muğla İl Seçim Kurulundan mazbatalarını teslim aldılar.

İYİ Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ: " 26 Temmuz 2020 günü 2.Olağan kongremizi yaptık, bugün de arkadaşlarımızla, Seçim Kurulundan mazbatamızı aldık ve seçimimizi resmileştirmiş olduk, akabinde ilk Yönetim Kurulu Toplantımızı yaptık. Kongre sonucumuzun, Muğlamıza, Ülkemize ve Partimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 İYİ Partimiz, zor zamanda zor şartlarda "Türkiye İYİ Olacak" şiarıyla kuruldu. Türkiye 2002 yılında AK Parti iktidarıyla, babalar gibi satarım denilerek, başlayan süreçte, Cumhuriyetin birikimi yerli ve milli ne kadar kamu kuruluşu varsa elden çıkarıldı. Ekonomiden siyasete, adaletten güvenliğe kadar birçok alanda gerileyen büyük bir değişim yaşandı. Tarımda, sanayide, hayvancılıkta üretimden vazgeçilip dışa bağımlılık arttı. Fakirleşen , her geçen gün de fakirleşmeye devam eden bir Türkiye ile karşı karşıyayız.

Türk siyaseti ve ülkemiz çok zor günler geçiriyor.

Ülkemiz; daha adının bile tam olarak ne olduğu anlaşılamayan bir sistemle yönetilmeye çalışılıyor.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi diyen var, başkanlık sistemi diyen var. Biz ona tek adam rejimi diyoruz. Bu rejimde parlamento adeta fonksiyonunu yitirmiş, ülkenin tüm kurumları partizanca siyasallaştırılmış, diyanet bile hükümet icraatlarına yönelik fetvalar vermeye başlamış durumda.

Ekonomik krizin had safhada olduğu, dört gençten birinin işsiz olduğu, pazarcılık yapan doktora öğrencisinin olduğu, oğluna pantolon alamadığı için intihar eden babaların, çocuklarını ısıtamadığı için intihar eden annelerin olduğu bir Türkiye'de yaşıyoruz.

Milletin talebi ile kurulan, siyasetin değişmez sanılan kabullerini yıkmaya başlayan, Ülke olarak yaşadığımız bu kötü süreci iyi yapacak olan umudu yeşerten tek parti İYİ Partimiz.

Milletimizin sesi olarak çıktığımız siyaset sahnesinde Türk Milletinin tam temsilini sağladığımız, iktidara yürüdüğümüz günler yakındır.

Muğlalı  hemşehrilerimizin, Milletimizin derdi ile dertlenen, önce Milletim diyen İYİ Partimize ve bizlere destek vermesini, Muğla'mızdan başlayarak Türkiye'mizi İYİ'leştirmemize yardımcı olmalarını istiyor, hemşehrilerimizi  İYİ'liğin buaşıcı olduğunu göstermeye davet ediyoruz" dedi.Haber Merkezi

 

DİĞER HABERLER