Karabörtlen’e Ula Bölgesinin en önemli spor tesisi yapıldı. Gürün çalışmaları yerinde inceledi. MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN ULA’YA FİFA STANDARTLARINDA SPOR TESİSİ

Karabörtlen’e Ula Bölgesinin en önemli spor tesisi yapıldı. Gürün çalışmaları yerinde inceledi. 
 MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN  ULA’YA  FİFA  STANDARTLARINDA SPOR  TESİSİ  
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Ula ilçesinin Karabörtlen Mahallesine FİFA standartlarında  spor tesisi kazandırıldı Bölge sportif tesis ve inşaatı yerinde inceleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, “Muğla genelinde 15 Milyon TL yatırımla 17 yeni spor tesisini hizmete sunduk, 10 tesisimiz de yapım aşamasında. Bu  tesisler ve amatör spor kulüplerimize nakdi ve malzeme yardımı ile Muğla’dan başarılı sporcuların çıkmasını, ülkemizi ve ilimizi uluslararası turnuvalarda başarı ile temsil etmesini umuyoruz” dedi.  
 EKREM ORHAN    
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Muğla’ın Ula ilçesi Karabörtlen Mahallesine FİFA standartlarına uygun, sadece Ula bölgesinin değil Muğla ilinin en önemli Spor tesisi yapıldı  
Konu hakkında Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 1 Milyon 550 Bin TL yatırımla yapımını gerçekleştirdiği Ula Bölge Stadı 60x100 ölçülerinde sentetik çim futbol sahası, 472 kişilik kapalı tribünü, 200 metrekarelik soyunma odaları binası, 4 soyunma odası, hakem odaları, aydınlatma ve çim kalitesi ile FİFA standartlarında bir tesis olma özellikleri gösteriyor. Bu tesislere ilaveten saha çevresinde 3 şeritli yürüyüş ve koşu yolu, basketbol, voleybol, mini hentbol ve futbol sahası, uzun atlama kum havuzu ve semt spor aletlerine  sahip olan tesis her yaştan vatandaşa hitap edecek şekilde planlandı.    
GÜRÜN “ BAŞARILI GENÇLERİMİZİN YETİŞMESİ İÇİN GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ”  
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Ula İlçesi Karabörtlen Mahallesi’nde yapılmakta olan ve büyük bölümü tamamlanan tesislerde yaptığı, açıklamada özetle şunları söyledi, “Muğla’da Büyükşehir Belediyesi olarak spora, sporcuya, amatör kulüplere her alanda destek veriyoruz. Muğla’dan ülkemizi ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı ile temsil edecek gençlerin yetişmesi için bu yatırımlara devam  edilecektir dedi.“Sporda özellikle futbol dışındaki branşlarda da gençlerimizin yeteneklerini keşfetmesi, spor yapabilmeleri için bugüne kadar Muğla genelinde 15 Milyon TL yatırımla 17 yeni spor tesisini hizmete sunduk, 10 tesisimiz de yapım aşamasında. Futbol dışında, voleybol, basketbol, tenis, yüzme, atletizm, masa tenisi, güreş gibi farklı branşları yapabilecekleri tesisler ve amatör spor kulüplerimize nakdi ve malzeme yardımı ile Muğla’dan başarılı sporcuların çıkmasını, ülkemizi ve ilimizi uluslararası turnuvalarda başarı ile temsil etmesini umuyoruz. Ula’da yapımı tamamlanan tesisimiz de FİFA standartlarına uygun özellikleri ile bütün ilçelerimizden gelecek spor kulüplerine ve turnuvalara ev sahipliği yapabilecek. Sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısının yetişmesi için sporun ve sporcunun her zaman yanındayız.” dedi.


DİĞER HABERLER