KESK MYK üyesi Yusuf Şenol: “Halkın iradesine ipotek koyuluyor”

17 Kasım’da İzmir’de gerçekleştirilecek miting öncesi Muğla’ya gelen BES Genel Başkanı Serpil Akpınar, SES Genel Sekreteri Pınar İçel ve KESK MYK üyesi Yusuf Şenol, ülkede yaşanan ekonomik kriz ve diğer konularla ilgili değerlendirmede bulundu.

Haber Merkezi

KESK MYK üyesi Yusuf Şenol basın mensuplarına yaptığı açıklamada, emek ve demokrasi güçleri ile birlikte Türkiye’de 5 ayrı noktada miting kararı aldıklarını dile getirerek, “Ekonomik krizin bedelini ülkenin yüzde 99’u ödüyor. Bu süreçte krize karşı ortak mücadele hattı oluşturup bir program başlattık. Açıkçası kriz AKP ile başlamadı. Fakat AKP döneminde derinleşti. İktidar kriz öncesi seçime gitti ve ülkeye tek adam rejimini getirdi. Ardından muhalif kesimlerin hepsini terörist ilan etti. Bunun bedelini ise yine kamu çalışanları ödedi. Şuan ki durumu göz önüne aldığımızda önümüzdeki sürecin her kesim için ağır geçmesini bekliyoruz” dedi.

Şenol, “Yerel seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde doğu ve güneydoğuda atanan kayyumlar bizi endişelendiriyor. Türkiye’de AKP ve MHP atadığı kayyumlarla halk iradesine ipotek koyuyor. KESK olarak bu uygulamalara hiçbir zaman teslim olmayacağız” diye ifade etti.

 

DİĞER HABERLER