Muğla Elazığ için tek yürek oldu

Elazığ'da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem sonrası Muğla'dan deprem bölgesine ilk etapta 30 personel, 5 araç ve 1584 yardım malzemesi gönderildi. Kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları tarafından da yardım kampanyaları başlatıldı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, "Elazığ depremi ile ilgili Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) gereğince kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yapacakları yardımlar AFAD koordinesinde yürütülüyor. Bu sebeple deprem bölgesine ulaştırılmak istenen yardımlar 0 321 258 2323 numaralı telefon aranarak AFAD koordinesinde ulaştırılması gerekiyor" diye ifade edildi.

Haber Merkezi

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından tüm Türkiye yaraların sarılması için tek yürek oldu. Yurdun dört bir yanından afet bölgesine yardım gönderildi. AFAD ve UMKE tarafından yapılan açıklamada Muğla'dan deprem bölgesine 3 UMKE aracı, 2 ambulans, 24 UMKE personeli, 6 sağlık personeli gönderildiği ve 1584 yardım malzemesinin ulaştırıldığı bildirildi.

Elazığ depremi ile ilgili Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) gereğince kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının yapacakları yardımlar AFAD koordinesinde yürütülüyor. Bu sebeple deprem bölgesine ulaştırılmak istenen yardımlar 0 321 258 2323 numaralı telefon aranarak AFAD koordinesinde ulaştırılması gerekiyor.

DİĞER HABERLER