Muğla iki büyük depremle sarsıldı

Muğla'nın Marmaris İlçesi Osmaniye Mahallesi'nde Pazar günü akşam 20:44'de 5,2, bugün sabah 07:06'da ise 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İki deprem Muğla'nın birçok ilçesinden hissedildi. 
Altar Zeyhan
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre Marmaris İlçesi Osmaniye Mahallesi'nde Pazar günü akşam 20:44'de 5,2 şiddetinde deprem meydana geldi. Kandilli Rashatanesi ise aynı depremin büyüklüğünü 5,4 olarak paylaştı. Muğla'nın birçok ilçesinden hissedilen deprem paniğe neden oldu. 
MUĞLA GÜNE DEPREMLE UYANDI
Bugün sabah saat 07:06'da ise bir deprem daha meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 4,4, Kandilli Rashatanesi ise 4,7 olarak belirledi. Yerin 75,2 kilometre derindiğinde gerçekleşen ikinci büyük deprem korkuya neden oldu. Muğla Valisi Orhan Tavlı katıldığı televizyon programında Pazar günü yaşanan depremde can ve mal kaybı olmadığını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, "Merkez üstü Marmaris ilçemiz olan 5.2 büyüklüğündeki deprem ilçelerimizde ve çevre illerde hissedildi. Deprem sonrasında belediye ekiplerimize gelen her hangi bir olumsuzluk yok. Can ve mal kaybının olmayışı sevindirici. 5.2 bizim bölgemizin ve Türkiye'mizin ölçülerine baktığımızda yıkıcı olma ihtimali düşük. Bölgedeki muhtarlarımızla temasa geçtik. Kendileriyle görüştük. Muhtarlarımızda her hangi bir sıkıntının olmadığını belirttiler" diye ifade etti.
Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, deprem sonrasında İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Mustafa Çetinkaya ile birlikte depremin en çok hissedildiği Osmaniye ve Bayır Mahalleri'nde incelemelerde bulundu.
DİĞER HABERLER