Sokak lambaların açık kalması 2 nedene bağlandı

Altar Zeyhan

Menteşe'de sokak lambalarının sürekli açık kaldığı şikayetleri üzerine ADM Elektrik Muğla Bölge Müdürü İsmail Tokkara açıklama yaptı. Tokkara açıklamasında, "Tüm sokak lambalarımız merkezi bir sistem üzerinden yanıyor. Tümü modeme bağlı olarak çalışan lambalarımızdan bazıları kapsama alanı dışında kalmış olabilir. Bu programlarda mevsim geçişleri dönemi arıza oluşabiliyor" dedi.

 

DİĞER NEDENİ PERİYODİK BAKIMLAR OLABİLİR

İsmail Tokkara açıklamasının devamında, ekiplerin gündüzleri sönük olan sokak lambalarının tespiti için bazı trafoları açtığını söyledi. Tokkara, "Tespit sırasında açılan trafo birden çok sokak lambasını aynı anda yakıyor. Bu lambaların bilinçli olarak açık bırakıldığı asla düşünülmemeli. Ya sistemsel bir problem, ya da tespit çalışmaları nedeniyle açık kalmıştır" diye konuştu.

Çağrı merkezinden talep oluşturulmalı

Bölge Müdürü Tokkara bu tür sorunlarla karşılaşıldığında vatandaşın çağrı merkezi üzerinden talep oluşturmasını istedi. Tokkara, "Ekiplerimiz oluşturulan talebe göre sorunlu sokak lambalarına müdahale ediyorlar. Tek yapılması gereken 0850 800 01 86 numaralı çağrı merkezimizi aramak olacaktır" diye ifade etti.

DİĞER HABERLER