Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde anlaşma sağlandı

Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinde anlaşma sağlandı

Güliz Karaoğlan

Yeniköy ve Kemerköy Termik Santrali’nde çalışan yaklaşık bin enerji işçisi adına Mart ayından beri devam eden 2. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri nihayet anlaşmayla sonuçlandı.

TES-İŞ Sendikası’yla, YK Enerji arasında bağıtlanan Toplu İş Sözleşmesi hakkında  TES-İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik, “Arkadaşlarımızın şu an almakta oldukları ücretlere  ve sosyal yardımlara yıllık ortalama yüzde 25 ile yüzde 30 arasında bir artış sağlamış olduk’ dedi.

Başkan Erçelik, ‘Sözleşme görüşmeleri uzun sürdü. Yüksek Hakem Kurulu süreci başlamış olmasına rağmen sözleşmeyi masada bitirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. İmzaladığımız Toplu Sözleşme Yeniköy ve Kemerköy Santralleri’nde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımızın beklentilerini tam anlamıyla karşılamasa da Türkiye şartlarında ciddi kazanımlar sağlayan bir Toplu Sözleşme’ye imza attık’ dedi.

Şube Başkanı Fatih Erçelik, ‘YK Enerji ile Sendikamız TES-İŞ arasında bağıtlanan 2.Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nin başta Yeniköy ve Kemerköy Termik Santralleri’nde çalışan enerji işçisi arkadaşlarımıza olmak üzere, Türkiye işçi sınıfına yeni kazanımlar getirmesini diliyorum. Toplu sözleşme görüşmelerinin bu kadar uzamasına rağmen  sabır ve sükunet içersinde sonuçlanmasını bekleyen, bizlere olan güvenlerini bir kez daha göstermiş olan  tüm arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Sözleşme görüşmelerinde emeği geçen başta Sendikamız Genel Başkanı ve Genel Merkez Yöneticilerimize, Şube Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarımıza, İşyeri Baştemsilci ve Temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Ayrıca görüşmelerin tıkandığı anlarda bile sözleşmenin masada anlaşmayla bitirilmesi konusunda çaba gösteren YK Enerji Yönetimi’ne ve işveren temsilcilerine de sonsuz teşekkür ediyoruz.Toplu İş Sözleşmesi işçi sınıfına hayırlı olsun” diye konuştu.  


DİĞER HABERLER