Yılın ilk günü sahipsiz hayvanlara koştu

Yılın ilk günü sahipsiz hayvanlara koştu

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye ilçesinde hayvansever Vildan Ertemli, her yıl gelenek haline getirdiği yılın ilk günü sahipsiz hayvanları besleme duyarlılığını bu yıl da sürdürdü. Ertemli yılın ilk günü sahipsiz hayvanlara koşarak, topladığı yemek artıklarını Fethiye Hayvan Barınağı’ndaki sahipsiz hayvanlara götürdü.

Fethiye’de hemen her hafta düzenli olarak Hayvan Barınağı ve sokak hayvanları için gerekli bütün desteği veren Vildan Ertemli 2018 yılının ilk gününde hayvan barınağına gelerek sahipsiz hayvanları elleriyle besledi. Fethiye’nin seçkin ailelerinden ve Boğaziçi Restaurant’ın sahibi Aydın Ertemli’nin eşi Vildan Ertemli topladığı yemek artıklarını barınağa ulaştırarak kedi ve köpekleri besledi. Hemen her hafta düzenli olarak yapılan yemek artıklarının ulaştırılması birçok hayvan severe de örnek teşkil ediyor. Birçok işletme de yemek artıklarını görevliler aracılığıyla hayvan barınağına ulaştırıyor. Vildan Ertemli, hem barınak hem de sokak hayvanları için elinden geleni yaptığını ifade etti.

Ertemli: “2018’in ilk gününde Çatalarık mahallesindeki Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettik. Yüreği güzel canım arkadaşım felçli bir kediyi evlat edindi . Adını ‘Şanslı’ koyduk. İnşallah kısacık ömründe güzel günleri görür. Kadınların, hayvanların, çocukların eziyet görmediği, iyi insanların olduğu sevgi, merhamet, dostluk, adalet dolu, hayvanların mal değil can olarak görüldüğünü bir yıl diliyorum” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER