Anasayfa
22 | 09 | 2014
Çok Okunanlar
Son Haberler
Arşiv
Ziyaretçilerimiz
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1480
mod_vvisit_counterDün1817
mod_vvisit_counterBu Hafta1480
mod_vvisit_counterBu Ay44010
Yatağan CHP’de 8 aday adayı yarışacak PDF Yazdır ePosta
Yönetici tarafından yazıldı   
Çarşamba, 04 Eylül 2013 09:31

Bu makale1645 kez okunmuştur

6 Yatağan CHP’de 8 aday adayı yarışacak

Yatağan CHP de, 8 aday adayı belediye başkanlığı için İlçe Başkanlığına müracaat etti. Aday adaylığı başvuru süresinin son gününde Muğla İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar ile Maden-İş Sendikası eski Şube Başkanı Murat Bekem de müracaat dosyalarını Yatağan CHP İlçe Başkanlığına teslim etti.

 Haber Merkezi

Yatağan CHP de, 8 aday adayı belediye başkanlığı için İlçe Başkanlığına müracaat etti.

 

Muğla’nın Yatağan ilçesinde mevcut Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, İşadamı Mesut Günay, Avcılar Derneği Başkanı Ali Akalp, Emekli Memur Muammer Özdemir, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Turgut Beldesi eski Belediye Başkanı Muammer Bahçeli, Madaen-İş Sendikası eski Şube Başkanı Murat Bekem ve İl Genel Meclisi Başkanı Cemal Gürpınar aday adaylığı için müracaat eden isimler oldu.

 

Daha önce mevcut Başkan H. Haşmet Işık, İşadamı Mesut Günay, Avcılar Derneği Başkanı Ali Akalp, Emekli Memur Muammer Özdemir, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, Turgut Beldesi eski Belediye Başkanı Muammer Bahçeli müracaatlarını yapmıştı. Son gün olan 2 Eylül 2013 tarihinde ise Maden-İş sendikası eski Şube Başkanı Murat Bekem ve İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar aday adaylığı için İlçe Başkanı Kamil Genek’e aday adaylığı başvuru dosyalarını teslim ettiler.

 

Son gün ilk başvuruyu yapan İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar, müracaat sırasında siyasi bir konuşma yaparak AK Parti iktidarını eleştirdi. Gürpınar, “Biz Büyükşehir’e karşı çıkmadık,

biz belde belediyeleri ve köy muhtarlığı tüzel kişiliğinin kapatılmasına karşı çıktık. Muğla’da 49 belde belediyesi kapanıyor. Önümüzde çok çetin bir süreç var önce yerel seçimleri, ardından genel seçimleri kazanıp kapanan belediyeleri tekrar açacağız. Muğla’da İl Genel Meclisi’nde iktidar olduktan sonra götürdüğümüz hizmetlerle oy patlaması yaptık. Hepimiz hizmet için birlik ve beraberlik içinde çalışacağız” dedi.

 Maden-İş Sendikası eski Şube Başkanı Murat Bekem de yaptığı açıklamada, “Yatağan’a hizmet borcum var çünkü Yatağan halkı bizleri her zaman çok destek oldu. Ülkenin CHP ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı var. Bu konuda hepimize görev düşüyor. Başkan olursam halkın her kesimine yönelik çok güzel projelerim var. Başkan olamazsam bu projelerimi kazanan arkadaşım ile paylaşacağım” dedi.