Anasayfa Tarihçe
19 | 09 | 2014
Çok Okunanlar
Son Haberler
Arşiv
Ziyaretçilerimiz
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün847
mod_vvisit_counterDün1902
mod_vvisit_counterBu Hafta9362
mod_vvisit_counterBu Ay37634
Ula CHP Belediye Başkan Aday Adayları toplu olarak basın açıklaması yaptılar

Bu makale1827 kez okunmuştur

3Ula CHP Belediye Başkan Aday Adayları toplu olarak basın açıklaması yaptılar

  Ferhan Gülen BildiriyorUla Belediye Başkanlığına talip olan CHP’li yedi aday adayı, CHP’nin 90.Kuruluş yıldönümü nedeniyle 9 Eylül 2013 Pazartesi günü ortak basın açıklaması yaptılar.Günün anlam ve önemini aday adayı olup önceki dönem İlçe Başkanı olan Tarih Öğretmeni Hasan Yaman yaptı.

Yaman konuşmasında emperyalistlerin teslim aldıklarını sandıkları Anadolu’nun 1919’larda Kuvayı Milliye hareketiyle topyekün dalgalanmaya başladığını belirtti.

 

Savaşı kazanan Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bu savaşı Lozan Antlaşmasıyla taçlandırdığını söyleyen Yaman, savaşı kazanan Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyetinin 9 Eylül 1923’te Halk Fırkası adını aldığını kaydetti.Yaman sözlerini şöyle bitirdi:“CHP çatısı altında toparlanıp birleşmenin zamanıdır.AKP iktidarının demokrasiyi sadece kendilerine göre tanımlayan baskıcı zihniyetinden ancak CHP iktidarıyla kurtarabiliriz.

9 Eylül 1922’de İzmir’de denize dökülen emperyalizmin ülkemize bir daha pençesini uzatmaması için hiçbir komşumuzla savaş durumuna girmemek için CHP’yi yerelde ve genelde iktidar yapmak zorundayız.”

 Bu konuşmadan sonra Ula Belediye Başkanlığına aday adayı olan (Ahmet Çalca, Yalçın Dere, Koray Helvacı, Ümit Karaarslan, Durmuş Ali Sazaklı, Fikret Uzunhasan , Hasan Yaman) şu ortak açıklamayı yaptılar:

“Değerli konuklar ve basın mensubu arkadaşlarımız;

 Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 90. yılını kutlamak için belediye başkan aday adaylarımız, meclis üyesi aday adaylarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve parti üyelerimizle toplanmış bulunmaktayız.

Ülke gündemimizde ki yaşanan olayları izlediğimizde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ülkemizin ne kadar ihtiyacı olduğunu hepimiz görmekteyiz. Baskı altında tutulan basın, yargı ve toplumun kurtuluşu Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi Ula İlçe Örgütü olarak 30 Mart 2014 yerel seçimlerine belde örgütlerimiz, gençlik örgütlerimiz, kadın kollarımız, il yönetimimiz ve genel merkezimiz olarak en iyi şekilde hazırlanmaktayız.

 

İlçe danışma kurulumuzda alınan kararların devamında il başkanımızın ilçe yönetimimiz ve belediye başkanı aday adayları ile yaptığı toplantıda aday belirleme yönteminin üye bazında eğilim yoklaması ile belirlenmesi hususun da genel görüşe ulaşıldı. Bu görüşü il başkanımız diğer ilçe örgütlerinin görüşleriyle birlikte genel merkezimizde ki yetkili kişilere iletti. Ula ilçemizin adayının erken belirlenmesi gerekliliğinden Ekim ayı içinde eğilim yoklamasının uygun olacağını genel merkezimize belirtti. Aday belirleme yöntemi ve tarihi resmi olarak belirlendiği vakit ilçe örgütümüz kamuoyuna bu bilgiyi yine paylaşacaktır.

 Aday adayı olacak partililerimizin 2 eylül son başvuru süresine kadar olan süreçte ilçeÖrgütümüze başvuran belediye başkan aday adaylarını bu anlamlı günde basınımıza tanıtmayıilçe örgütü olarak uygun gördük. Belediye başkan aday adaylarımız AHMET ÇALCA,

YALÇIN DERE, KORAY HELVACI, ÜMİT KARAASLAN, DURMUŞ ALİ SAZAKLI,

 FİKRET UZUNHASAN ve HASAN YAMAN 'ı örgütümüz adına kutluyor ve başarılar diliyoruz.       

30 Mart yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Ula teşkilatı olarak daha önce ki yerel seçimde yapılan hatalara örgüt olarak izin vermeyeceğimizi, herkes üzerine düşen sorumluluğun bilince olduğunu birlik ve beraberlik içinde adayımız kim olursa olsun arkasında durarak seçimi kazanacağımızı saygıyla bildiririz.

 30 Mart yerel seçimlerinin galibi Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.Açıklama okunduktan sonra toplu olarak il örgütünün düzenlediği programa geçildi, saat 16.00 da Muğla Sınırsızlık Meydanın da Kuruluş yıldönümü Pastası genel başkan yardımcımız sayın Adnan Keskin tarafından kesildi devamında davul zurnalarla Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Daha sonrada Muğla'da saat 20.00 da tüm örgütlerimizin katıldığı yaklaşık 2000 kişilik yıldönümü yemeğine gidildi.”