Bahattin Uyar’ın KILIÇDAROĞLU’na mektubu:

Bahattin Uyar’ın KILIÇDAROĞLU’na mektubu:

       CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Mersin Milletvekili Fikri Sağlar tarafından Akşam gazetesinde dile getirdiği eleştirel görüşlere “kapının önüne korum” tehdidi ile karşılık veren  sözleri,, ilimizdeki CHP’lilerce hoş karşılanmamıştır.

Eski İl başkanlarından Bahattin Uyar,  bir kısım CHP’li adına Kılıçtaroğlu’nun şahsına aşağıdaki mektubu ulaştırmıştır :

CHP@CHP.org.tr

Sayın Kılıçdaroğlu (Zata Mahsustur)

Selam ve sevgiyle  saygılar. 1950 yılından beri CHP’ yandaşı ve 1983’ten beri üyesiyim. Köy Enstitülü bir emekli öğretmenim. İl Başkanlığı dahil, partinin her kademesinde görev yaptım.

Türkiye’de Siyasi Partilerin Genel Başkanlarının tek adam olma temayülleri bir türlü önlenememiştir. Özal zamanından beri bu eğilim artarak sürmektedir.

Zatı aliniz de bu yola girmiş gibisiniz. 1950-1960 arasında siyasi partilerde her üye kendi adına medyada yazabilir, konuşabilir, fikir beyan edebilirdi. Ne yazık ki tüm partilerin  genel başkanları partide tek adam rolü üstlenir oldu. Son yıllarda siz de bu kervana katıldınız. Her Salı yapılan grup toplantıları bile adeta genel başkanın tekeline girdi. Bu demokrasi dışı davranışlardan şikayetçi oluşunuza tüm vatandaşlar zaman zaman tanık olmuşlardır. Hal böyleyken bu demokrasi dışı davranışın genel bir eleştirisini yapmış olan Fikri Sağlar’a verdiğiniz yanıtı, Erdoğanlaşma belirtisi olarak görüyoruz. Kullandığınız dil de nezaketinizle bağdaşmadı. ”Kapı önüne koymak” sözünü sevmedik. Kim kimi kapı önüne kor.? Bizden iyi bilirsiniz. Fikri Sağlar, partinin kapısına konmayacak kadar sağlam bir Atatürkçüdür. O sizi Eleştirdiğine göre, yanlıştan dönmesi gereken sizsiniz. Unutmayın ki sizi de kapı önüne koymak isteyenler çıkabilir. O zaman biz de  onlara karşı çıkarız. Yanlıştan döneceğinize eminiz. Saygılar)

Bir kısım CHP’li adına Muğla ili üyelerinden Bahattin Uyar(Eski İl Başkanı, Muğla İl Disiplin kurulu eski Başkanı, Türkiye Öğretmenler Sendikası  Eski Başkanı, 

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI