2018 YENİ YILI HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN

2018 YENİ YILI HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN                                                                                       

Eveet, yılbaşı geliyor derken oda geldi geçti.                                                                                                                  
 
Dün gece yarısı 2017 yılını uğurladık ve  2018 yeni yılına girdik. Bugün yeni yani 2018 yılının ilk günündeyiz.                                                                                            Ben herkesin yeni yılını kutlarken 2018 yılının hepimizin içimizden geldiği şekilde geçmesini diliyorum. Her yıl olduğu gibi 2017 yılında da dünyada çok önemli değişiklikler oldu. 2017 yılında dünya devletlerinin çoğu enflasyon, terör, savaş, ekonomi ile mücadele, kendi üstünlüğünü bir başka ülke topraklarına dikme,  kendi ülke yaşamını beğenmeyerek bir başka ülkeye irtica etmek için kaçarken toplu olarak denizlerde boğulma, olmak üzere burada daha sayamayacağım kadar olumlu ve olumsuz gelişmeler yaşadık. Özellikle ülkemiz için başta terör, Suriye ve İsrail baskısı altında bulunan  Filistin meselesi Amerika başkanlık seçimi. Arakan’lı Müslüman vatandaşına yapılan zulüm ve Arakan’lı çok sayıda Müslüman’ın uğradığı kıyım ve bu ülke din vatandaşlarının bir çoğunun öldürmesi ve ülkelerini terk edecek duruma getirilmeleri, Suriye Irak’ta yaşanmakta olan(Türkiye olarak bize göre) olumsuz gelişmeler bizleri son derece üzen olumsuz gelişmelerden bazılarıdır. Türkiye’nin arabuluculuk faaliyetleri ve ülkelerini mülteci olarak terk etmek zorunda kalan insanlara sahip çıkmaya çalışmamız ne yazık ki bir çok ülke tarafından sadece karşıdan seyir bakılmakla yetinildi.

Oysa bu böyle olmamalı ve Türkiye bu yönde yalnız bırakılmamalıydı ama bunları 2017 yılında hep yaşadık.

Muğla ilinde ise konut ve araç park sorunu aldı başını gitti. Bu arada Devrim Gazetesi olarak 2017 yılında çok önemli değişiklikler yaşadık. Gazetenin önceki sahibi Ünal Türkeş ağabey’i toprağa verdik.                                                          

Bu nedenle zaruri bir değişiklik yaşandı ve Gazetenin yeni sahibi olarak merhum Ünal ağabeyin damadı Mahir Ateş’i kucakladık.                                                    

 Elbette ki bu değişiklikler bizim ani olarak beklediğimiz değişiklikler değildi ama şartlar öyle geliştiyse yapacak bir şey yok.                                                                                

Muğla  gerçekten de güzel bir kent. Öyle ki bir çok kişinin yaşamak için can attığı, özen gösterdiği, çabaladığı  bir kent. Geçen gün bir ağabeyim dedi ki  (Ben dünyayı dolaştım. Muğla gibi güzel bir bölgeye rastlamadım ve görmedim) Şimdi bizlere düşen bu güzel kentin değerlerine sahip çıkmak, Muğla güzelliğini, Muğla’da yaşama isteğini kat kat arttırmak olmalıdır.                                          

 2017 yılında  Türkiye’de Muğla’da, sporda istediğimize kavuştuğumuz söylenemez. 

Örneğin Ülke ve Muğla olarak sporda futbol dışında kalan bazı branşlarda başarılı olduk ancak futbolda bırakın ileriye gitmeyi yerimizde saydık diyebilirim. Şu anda Muğla ilinin futbolda profesyonel liglerde üç, BAL’da ise iki takımı var.  İşte bu liglerde önceki hafta sezonun ilk devresi tamamlandı. İlk devre sonuna baktığımızda hem profesyonel ve hem de BAL’da takımlarımız yıkıma uğradı çünkü takımlarımız genelde tehlike hattına yakın yerde yer aldı.     

Bu arada spor kulüplerinin yaşadığı ilgisizlik 2017 yılında daha da arttı. Öyle ki spora sahip çıkan, spora destek olan insanlarımıza baktığımız zaman hemen hemen aynı simalar olarak görme alışkanlığımız 2017 yılında da devam etti. Artık 2018 yeni yılda bu böyle olmamalıdır. Sporda her alanda çığır açmalıyız. Nasıl yukarıda Muğla ilini yaşamak için Muğla güzelliğini kat kat arttırmalıyız dediysem, Muğla’nın spor kulüpleri de ülkemizin doğusundan batısına tüm gençlerin spor yapmak için can attığı, başarılı sporcu yetiştirmek için can atacağı kulüpler haline getirmeliyiz diyorum.  Yeni yılda elbette her kuruluşun bir hedefi var. Ancak Devrim Gazetesi olarak bizim hedefimiz daha büyük.  Ben burada tüm dünya ülkelerinin 2018 yeni yılını kutlar ve yeni yılın hepimizin dilekleri kabul olmuş içimizden geçtiği şekilde sonuçlanmasını dilerim.                 

Nice mutlu  yıllara.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI