HAYIRLI OLSUN

HAYIRLI OLSUN

Gruplandırma gruplandırma derken oda bitti.

2017-2018 futbol sezonunun en önemli programlarından birisi olan yeni sezon 2. ve 3.liglerin gruplandırma kuraları geçtiğimiz Pazartesi günü çekildi ve 2.ve 3.liglerin yeni grupları belli oldu. Liglerin gruplandırmasından birçoğumuz hayal kırıklığına uğradı.

Çünkü yeni gruplandırmada bölgesellik tamamen ortadan kalkmış, örneğin geçtiğimiz sezon Muğlaspor ile birlikte aynı grupta mücadele eden takımların çoğu başka gruplarda yer almış geçtiğimiz sezon 3.Lig 2.Gruptan Muğlaspor ile birlikte aynı grupta sadece 4 takım kalmış.

Muğlaspor ve onun gibi aynı grubu paylaşacak olan takımların yine aynı grupta kaldığı görüldü.

Şimdi Muğlaspor ile birlikte Spor Toto 3.lig 2.Grupta mücadele edecek olan takımlara tekrar bir göz atalım ve takımları hatırlayalım. Önce işe 1461 Trabzon ile başlayalım ki bu takım geçmişte uzun süre Fethiyespor ile birlikte aynı grupta mücadele etmişti. 1461 Trabzon’u buradan hatırlıyoruz.

Grubun diğer takımlarına bakmaya devam ediyoruz. Anadolu Bağcılar Spor, Bu Takım’da bir İstanbul takımı. Anagold 24 Erzincanspor, Yılların gediklisi diye hitap edeceğimiz geçmiş yıllarda 2.ligde mücadele eden Ankara Demirspor, Daha sonra geliyoruz. Darıca Gençlerbirliği, Bu takım bize yani Muğla’ya hiç yabancı gelmez çünkü geçtiğimiz sezon Kocaeli takımı olan Darıca Gençlerbirliği ile aynı grupta mücadele etmiştik.

Diyarbekirspor A.Ş yine Muğla’ya yabancı gelmeyen bir başka takım Diyarbekirspor A.Ş çünkü geçtiğimiz bu takımda Muğlaspor ile birlikte aynı grupta yer almıştı.

Ergene Veli Meşe Spor şimdi bu takıma şaşırmayalım. Ergene Veli Meşe spor kulübü Çorlu/Tekirdağ takımı. Bu takımda geçtiğimiz sezon Bal 12.Grupta yer almıştı, Marmara bölgesi takımı Tekirdağ/Çorlu takımı. Gölcükspor Sakarya ilinin bir başka takımı. Geçtiğimiz sezon 3.lig grupta oynayan bir takım.

Kasımpaşa Erokspor Bu takımda bir İstanbul takımı. Vee bir başka ünlü takım. Kayseri Erciyesspor bu İşte Allah düşürmesin, düşenin dostu olmaz derler ya. İşte kayseri Erciyesspor öyle bir takım. Bu takım yıllarca Süher Ligde mücadele etti. Büyük takımlara kök söktürdü.  Geçmişte Türkiye’yi Avrupa’da temsil etti. Türkiye kupasında final oynadı amla bugün Muğlaspor ile birlikte aynı gruba düştü ve Muğlaspor’a rakip oldu. Bir başka yeni takım Kırıkhanspor Bu takım Hatay ilinin takımı ve geçtiğimiz sezon yine 3.ligde mücadele etmiş bir takım. Hatay takımı olan Kırıkhanspor yeni sezon Muğlaspor ile birlikte aynı grupta mücadele edecek.

Sırada Muğlaspor ile bu sezon aynı grupta mücadele edecek olan bir başka takım Pazarspor bu takımda Trabzon takımı ve geçtiğimiz sezon 3.ligde B.B.Bodrumspor ile aynı grupta mücadele etmişti.

Tire 1922 Spor Bu takım Muğlaspor’un gelecek sezon en yakın deplasmanı olacak. Geçmişte Muğlaspor ile birlikte yıllarda 2.Ligde mücadele eden Tirespor inişli çıkışlı grafik çizdikten sonra geçtiğimiz sezon yine 3.ligde mücadele ettikten sonra gelecek sezon kendini 3.lig 2.grupta buldu.

Turgutluspor İşte bir başka Allah düşürmesin düşenin dostu olmaz dediğimiz bir takım. Turgutluspor Muğlaspor’un Ege bölgesinde en yakın deplasmanı olan ikinci takımı. Bu takım yıllarca Muğlaspor ile birlikte 2.ligde mücadele etti. 2.ligde çok güzel maçlar oynadı ve sonunda Bal’a kadar düştü. Geçtiğimiz sezon Bal 9.Grupta yer aldı ve sonunda 3.lige terfi etti. Yeni sezonda Muğlaspor ile birlikte 3.lig 2.grupta mücadele edecek.

Van Büyükşehir Belediyespor. Van B.Şehir Belediyespor Muğlaspor’un en uzun ve zorlu deplasmanı Muğla neresi., Van neresi diyeceksiniz ama yetkililer öyle münasip görmüş. Van Büyükşehir Belediyespor bu sezon 3.lig 2.grupta şampiyonluğun en güçlü adayları arasında yer alıyor.

 Şu ana kadar 11 futbolcuya imza attıran kulüp, forvet hattına iki önemli ismi transfer etti. Kulüp, geçen yıl 2. Lig'de Etimesgut Belediyespor formasıyla 13 gol atarak dikkatleri üzerine çeken M. Fuat Gölbaş'ı renklerine bağladı. Gaziantepspor altyapısında yetişti Hatayspor, Tokatspor, Kahramanmaraşspor, Nazilli Belediyespor ve  Etimesgut Belediyespor'da forma giydi.  M. Fuat Gölbaş ile anlaştı. Forvet hattına yapılan önemli bir başka  transfer ise Ömer Çetinbaş oldu. Genç futbolcu, Boluspor altyapısında yetişti. Erzincan ve Gölcükspor'da top koşturan Çetinbaş, geçen sezon 3. Ligde başarılı bir sezon geçirdi.  İşte bu transferler ve görüşme yapılan bazı isimler Van büyükşehir Belediyespor’u gelecek sezon 2.lige taşlayacağına inanılıyor.

Ve Bir başka şanssız takım diyelim ve ibreyi Yeni Orduspor’a çevirelim. Adı Orduspor yıllarca Türkiye Süper liginde başarılı şekilde mücadele etti. Daha sonra borç batağına saplandı. Borç batağından kurtulmak için daha da çabalarken daha da battı Bal’a kadar küme düştü. Geçtiğimiz sezon Bal’da şampiyon olarak 3.lige terfi etti ve daha sonra ismi Yeni Orduspor olarak değişerek tescil edildi.

Ve grubumuzda alfabetik sıralamaya göre son takım Yeşil Bursa, Yeşil Bursa takımının merkezi  Nilüfer Bursa’da bulunuyor. Bu takım Bursa’da Pilot takım olarak tanınıyor. Bu takım da transferlerini ve seçmelerini yaparak lige bekler duruma gelmiş.

Ve işte 2017-2018 Futbol sezonunda Muğlaspor ile birlikte mücadele edecek olan takımlar işte böyle.

Muğlaspor’un bu grupta başarılı olması dileklerimle herkese bir kez daha Muğlaspor dolu günler dilmiyorum.

YAZARIN DİĞER YAZILARI