MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ

Evet konumuz bir kez daha Muğla’ya ve Muğlaspor’a verilen değer artık kendini göstermeli.

Neden mi?, Çünkü Yallardır Muğla’da ne zaman maç oynanacak olsa günlerce önceden taraftarı desteğe davet etmeyle başlıyoruz.

Ne derece etkili oluyoruz bilemiyorum ama doğru bir yol üzerinde olduğumuzu sanıyorum.

Ben çok koyu bir Fenerbahçe seveniyim. Ancak önce Muğlaspor’luyum,  çünkü bu şehirde yaşıyorum. Çünkü bu şehrin değerlerine sahip çıkmak zorundayım. Evet Fenerbahçeliyim ama Muğlaspor’luyum.

Mesela Fenerbahçe düşmüş çıkmış şampiyon olmuş olmamış pek umursamam ama eğer Muğlaspor istenilen sonucu eğer alamıyorsa, alamadıysa işte benim en kara günüm demektir.

Şimdi neden mi bu kadar derenlere indim? ve ağır gittim?

Bilindiği gibi bizim Muğlasporumuz var. Bu takım Muğla’nın, Muğla’da yaşayanların ve Muğla sevdalıların takımı. Çıkıp ta bir başkası bu Kulübe ve bu takıma sahip çıkacak değil.

Önce biz sahip çıkacağız biz.

-Artık her maçtan önce günlerce taraftara çağrı yapmaktan bıktım desem yeridir. Peki neden ki böyle oluyor? Yani benden başka bu şehirde yaşayan yok mu?, Bizden başa Muğlaspor’a gönül veren insanlar yok mu?

Bir vatandaş var atıp tutuyor. Efendim paraları yoksa neden aday olmuşlar? Efendim bu şehrin Belediye başkanları varmış? Bu şehrin valisi varmış? Falan filan Lafa bakın insanları ne kadar da soğutuyorlar. Kendilerinin bu şehre, bu kulübe, bu takıma maddi ve manevi olarak hiç bir faydaları olmadığı gibi, hatta genel kurullara bile gelmedikleri gibi olanları da soğutuyorlar.

Halbuki maç bileti en ucuz Muğla’da olduğu zaman biz bu harayı vermeyiz, veremeyiz diye atıp tutanda yine bu insanlardı.

Bakın arkadaşlar. Muğla’nın nüfusu ortamı ve sosyal projesi belli. İşte bu ortamda bu kulüp eğer kuruluşunun 50.Yılını kutluyorsa bunun öpüp başımızın üstüne koymamız lazım. Çünkü Muğla’nın nüfus yapısı ortada, Muğla’da fabrika yok. Saysak kaç tane büyük işyeri çıkar.

Bakın Muğlaspor geçtiğimiz hafta son en yakın deplasmanlardan birine gitti. Otobüs istiyoruz diye Dernek başkanının da, kulüp başkanı ve yöneticilerinin de kulaklarını kuruttular. Sonuçta 5 tane otobüs temin edildi. Tire’ye ücretsiz gidiş geliş için. Ama bir Otobüs ya doldu ya da dolmadı. Hani atıp tutunlar afkam kesenler nerede? Kerdeyim madem ki gitmeyeceksiniz o insanları zor durumda bırakılanının ne alemi var. O insanları niye mahcup ediyorsunuz. Gidilmeye mecbur mu? hayır değil ama hiç olmazsa önceden gideceğiz diye talipli olmayın. Hiç olmazsa gideceğiz Otobüs bulun diye birilerini zor durumda bırakmayın.

Şimdi yarın Muğlaspor Diyarbekirspor ile mücadele edecek. İki takımı terazinin kefesine koyarak tartmaya kalksak rakip takım kefenin en üstüne çıkar,. Ama Muğla’da birlik ve beraberlik gücü var bugün o güce çok kişi katılmasa da var olan yetiyor. Bende diyorum ki neden hepimiz o güce katılmayalım?

İşte Muğla’dan kat kak büyük olan birçok il ve ilçe var. Bakıyoruz takımlarının ismi amatör kümede bile doğru dürüst yer almıyor. Ama Muğlaspor profesyonel ligde. Bir gün hatırı  sayılır bir ilçe hakkından bir tanesi atıp tutuyor ve Muğlaspor’u küçümsüyor. Dedim ki “Muğlaspor ikinci ligde ikin siz neredeydiniz? Sizin adınız o zaman anılmıyordu. O zaman her Pazar günleri Muğlaspor’u seyretmek ve desteklemek için koşup geliyordunuz. Şimdi bizim takım Muğlaspor’dan üstün diye mi zaman Muğlasporlu olmaktan vaz geçtiniz? Nereli olduğunuzca gelince önce Nüfus cüzdanınıza bakın ili neresi yazıyor “ dedim. Çekti gitti.

Şimdi bakın bu şehirde yaşamak bana göre Muğlalı olmak çok ayrıcalık bir şey. Hele  hele Muğlaspor’lu olmak daha çok ayrıcalık bir şey.

Şimdi bir kere kabul edelim. Muğlaspor’da para yok veya kıt değil çok çok kıt. Yöneticiler bu takımı yaparken Muğlaspor’un parasını da dikkate alıyor. Yani Muğlaspor’da takım oluşurken ayaklar yorgana göre uzatılıyor. Bunu yapanları kutluyorum. Teşekkür ediyorum. Nedeni ortada. Şimdi gelelim  yarınki maça

Yarın Muğlaspor’un için zorlu bir maç olacak. Hani geçen gün demiştim. Hayatımda şimdiye kadar bir kere maça gittim o maçta yarınki maç oldu.

İşte yarın ki maç bu kadar çok önemli. Evet korkuyorum çünkü karşımızda üçte üç yapan, üç maçta dokuz puanla lider olan bir olacak. Eğer şans oyunu olsaydım yarınki maça üç ihtimal verirdim ama elbette ki içimden geçen yarınki maçın sonucunun şans oyunlarına göre bir olması yani Muğlaspor’un galip gelmesi.

Bir başka örnek Muğla’da 48 Gençlik taraftarlar derneği diye bir topluluk var. Kendilerini kutluyorum. Çünkü görüyorum ki Muğlaspor’u onlar kadar destekleyen yok. Muğlaspor nerede? Onlarda orada. O insanlar maçlarda bağırıyor. İşte bilmem nerenin sağında, Muğlaspor için herkes ayağa, Yan taraf beyaz. Onlar bunu söylüyor ama onlara 48 Gençlik beyaz. 48 Gençlik haydi ayağa diye davet gelmedi gelmiyor ve geleceğini de sanmıyorum.

İşte onlara bu tür çağrı bile yaptırılmamalı. Çünkü herkes görevini yapmalı. Ne yapılmalı? Önce tribünlere gidilmeli sonra takıma gerekli tezahürat yapılmalı ve bu takıma sahip çıkılmalı.

Efendim şu neden alınmıyor?, Efendim şu neden alındı niye alındı, Efendim şu niye gönderiliyor? Kimse demiyor ki bu değirmenin suyu nereden geliyor. Bu değirmenin çarkı nasıl dönüyor. Kaç para verdin dediğin zaman hemen top atılacak merciler belli ya Valilik, ya da Belediyelerimiz

Ooohhh ne güzel.

Biraz ağır oldu galiba. Nedeni günlerdir insanlar sporsever halkı maça davet ediyor. Bu insanlar günlerdir yalvarıyor neden Muğlaspor’a destek için. Şimdi bende diyorum ki bu insanlar günlerdir bu kadar yalvarmaya mecbur mu?

Bakın Muğla’da 15 günden 15 güne maç yapılıyor. Bir insan yaşadığı, bir insan doğup büyüdüğü şehir için 15 günde bir 1,5 veya 2,-2,5 saatini feda edebilir.

Öncelikle yarın hepimiz maçta olmalıyız., Geçimini bu ilden sağlayan, ailesine bu ilden bakın. Su ilin fırınından ekmeğini alan, Bu ilin marketlerinden ve Perşembe Pazarından ihtiyacını gören, Bu ilin havasını teneffüs eden herkes her kes maçta olmalı ve Muğlaspor’u desteklemeli.

Efendim şu şöyle yapmış, bu böyle yapmış, o şunu demiş, bu bunu demiş şimdi bunların zamanı değil. Onları zamanı gelince konuşuruz. Yarın ve har zaman önce Muğlaspor.

Yarın herkes Diyarbekirspor maçında olmalı ve bende bir kez daha herkesi yarınki maça davet ediyorum.

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI