MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?

Nihayet beklenen gün geldi çattı.

TFF’nin aldığı karara göre bazı maçların hafta ortasında bazı maçların Cumartesi günü oynanması kararı gereğince Muğlaspor geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da maçın yarın değil bugün oynayacak.

Muğlaspor açısından bugüne kadar her şey çok mükemmel geçmese de mükemmel geçti diyebilirim. Muğlaspor bugün kendi evinde grubunun namağlup lideri Diyanrbekirspor A.Ş ile oynayacak ve 27 Eylül 2017 Çarşamba günü Saat 16.00’da deplasmanda Turgutluspor ile mücadele edecek.

Muğlaspor’da Teknik direktör Egemen Urhan günlerdir bugünkü maçın önemine değiniyor ve bugünkü maçın ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Devrim Spor servisi olarak bizde boy durmadık bu yönde bizde üzerimize düşeni yaptığımızı sanıyorum. Çünkü her zaman bu takımın, her zaman bu kulübün yanında olduğumuzu bir kez daha kanıtladık.

TFF 3.bligfinde sezonun 4.hafta maçı bugün oynanacak. 2.Ligde durum biraz farklı çünkü 2.ligde bazı maçlar bugün bazıları da yarın. Ancak 2.Ligde mücadele etmekte olan Muğla takımları da maçlarını bugün oynayacak.

Bugünümüz aydınlık ve ferah olsan takımlarımız kazansın istiyoruz. Gönlümüzden geçen bu elbetteki sonucu sahada futbolcumlar belirleyecek.

Geçtiğimiz Salı günü Muğla Atatürk Stadyumunda Ziraat Türkiye kupası 3.tur maçı oynandı ve bu maçta Muğlaspor ile Etimesgut Belediyespor ile mücadele etti. Muğlaspor’da teknik kadro bugünkü maçı düşündüğü için Salı günkü kupa maçına asların çoğundan yoksun olarak mücadele etti. Rakip te bundan çok iyi yararlandı ve Penaltılarla da turu atladı gitti.

Ama Muğlaspor un başında teknik adam olarak ben de olsaydım asları bugün için saklardım çünkü bir üçüncü lig takımının bu güzel kupayı müzesine götürmesi bence şu anda mümkün değildi. En iyisi önüne yani lige bakacaksın.

Muğlaspor’un bugünkü maçı mutlaka kazanması gerekir. Zira ecen yılki maçı düşünün Muğlaspor  o maçı nasıl farklı kazandıysa bugünde aynısını yapması lazım. Yani 1-0 olsun, 2-0 olsun ama bizim olsun.

BAL’DA YARIN BAŞLIYOR

Bugünkü Haftanın menüsü bölümünde değişik bir kategori göreceksiniz. Bal’da yeni sezon maçları yarın başlayacak.

Günlerdir Bal’a da değiniyoruz. Muğla olarak Bal’da iki takım ile temsil ediliyoruz. Bu takımlar geçtiğimiz yılın takımları ortaca Belediyespor ve Yatağanspor. Bal’da Muğla takımları sezonun ilk hafta maçını kendi sahalarında oynanacak. Yatağanspor yarın Bozdoğan Belediyespor ile Ortaca Belediyespor’da Sarayköy 1926 Futbol kulübü ile mücadele edecek ve böylece sezonu kendi evlerinde karşılamış olacak.

Bu sene nasıl olur bilmiyorum ama geçtiğimiz sezonlarda Muğlaspor taraftarları bu iki takımımızı kendi sahalarında oylandıkları maçlarda yalnız bırakmamıştı,. Yarın Muğlaspor’un maçı olmadığına göre Muğlalı sporseverlere gün doğdu demektir. Eğer maddi ve zamanı müsait olan sporsever olursa var yarını ister Ortaca ’da isterse de Yatağan’da geçirebilir.

Yarın ayrıca 2.ligde mücadele eden Muğla takımları içinde çok önemli bir gün olacak. Kırmızı grupta B.B.Bodrumspor bugün deplasmanda Ahmet sportif Faaliyetler, beyaz grupta ise yine bugün Fethiyespor deplasmanda Zonguldak Kömürspor ile yapacakları maçlar ilme geçirecek.

Yani yarın Muğla olarak futbolda günü maç yapmadan boş ancak takımlarımız dinlenerek geçirecek.

Muğlaspor’un bugünkü maç sonucu ne olur şimdiden kesin olarak bir şey diyemeyiz ancak. Muğlaspor’un Çarşamba günü yani 27 Eylül 2017 günü yine resmi bir maçı olacak. Muğlaspor 27 Eylül Çarşamba günü deplasmanda Turgutluspor ile mücadele edecek.

Peki 27 Eylül Çarşamba günü sadece Muğlaspor’mu mücadele edecek derseniz? Hayır. 2.Ligde maçlar Çarşamba günü oynanacak ve 27 Eylül 2017 Çarşamba günü Kırmızı grupta B.B.Bodrumspor evinde Afjet Afyonspor, Beyaz grupta ise Fethiyespor Saat 17.00’da gece maçı olarak oynanacak maçta evinde Kahramanmaraşspor A.Ş’yi konuk edecek diyor ve tekrar Muğlaspor’un bugünkü  maçına dönüyoruz. Evet Muğla’da bugün her şey hazır. Günlerdir bugünkü maçın heyecanı yaşanıyor ve bugün oynanacak olan maç gündemden düşmüyor. Çarşamba günkü deplasman maçı düşünülerek bugünkü maçtan sonra dağılacağını sanmıyorum. Egemen Urhan ve futbolcular yarın yine çalışma mesaisinde olacaklardır.

Sonuç olarak Muğla bugüne ve yarına hazır. Bugün profesyonel lig takımlarımız yarında Bal takımlarımız sahalarda olacak. Tüm takımlarımızda hedef aynı galibiyet.

İnşallah öyle olur kazanan ve gülün taraf Muğla olur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
GERİT…GERİT… haberi

GERİT…GERİT…

GERİT…GERİT… Muğla ili olarak ormanlık bir alana sahibiz. İlimizin yüzde altmış yedisi Ormanlık alanlarla kaplı olmasıyla bilinirdi ama yana yana bu miktar son olarak nerelerde bilmiyorum. Her yıl Türkiye genelinde çok sayıda Orman yangını çıkıyor. ...
GERİT…GERİT…
GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY haberi

GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY

GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY Dün gerçekten de Muğla Devrim Gazetesi için büyük bir gündü. Çünkü Gazetemiz sahibi Ünal Türkeş’i dün toprağa verdik. Dün kü yazımda da bahsetmeye çalışmıştım. Bir süre önce bir rahatsızlığından dolayı hastaneye yatırılan ...
GÜLE GÜLE ÜNAL AĞABEY
 ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ haberi

ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ

 ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİİlimizin en önemli sportif kuruluşlarından birisi olan Muğla ASKF’da yönetim kurulu başarılı çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz salı günü Muğla ASKF’da olağan genel kurul günüydü. Bir hafta önce çoğunluğ ...
ASKF’DA DELEGELER YİNE MEHMET TOP DEDİ
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR haberi

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR Amatör ve alt yapı futbol lig takımları ile İlimizdeki sportif tesislerde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelere sık sık değiniyoruz. Ancak son zamanlarda ilimizde sportif açıdan önemli gelişmeler kaydedildi ...
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR haberi

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR

MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR Amatör ve alt yapı futbol lig takımları ile İlimizdeki sportif tesislerde yaşanan olumlu ve olumsuz gelişmelere sık sık değiniyoruz. Ancak son zamanlarda ilimizde sportif açıdan önemli gelişmeler kaydedildi ...
MUĞLA SABURHANE GENÇLİKSPOR SAHA İSTİYOR
YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ haberi

YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ

Evet Spor Toto 2.Ligde  sezonun son iki haftasına girdik.  Sezon gelecek hafta sonu oynanacak olan maçlarla sona erecek. Böyle bir ortamda Beyaz grup adeta bir bilmece. Kimin şampiyon olacağı, ya da kimin ligden düşeceği belirsizliğini koru ...
YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ
İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK haberi

İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK

İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK Önceki gün Muğla Atatürk stadyumundaydık. Muğlaspor ile Ankara ekibi Etimesgut Belediyespor takımları Ziraat Türkiye kupası 3.tur maçında karşı karşıya geldiler. Maç tek maç üzerinden eleme usulü olar ...
İŞTE FUTBOLUN ACIMASI VE ADALETİ BUNUN İÇİN YOK
MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ haberi

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ

MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ Evet konumuz bir kez daha Muğla’ya ve Muğlaspor’a verilen değer artık kendini göstermeli. Neden mi?, Çünkü Yallardır Muğla’da ne zaman maç oynanacak olsa günlerce önceden taraftarı dest ...
MUĞLA’YA VE MUĞLASPOR’A VERİLEN DEĞER ARTIK KENDİNİ GÖSTERMELİ
MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI? haberi

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?

MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI? Nihayet beklenen gün geldi çattı. TFF’nin aldığı karara göre bazı maçların hafta ortasında bazı maçların Cumartesi günü oynanması kararı gereğince Muğlaspor geçtiğimiz hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da maçın yarın değil ...
MUĞLA BUGÜNE HAZIR MI?