MUĞLASPOR U-14 NEREDE ?

MUĞLASPOR U-14 NEREDE ?

 

Muğlaspor’da yoğun günler yaşanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü olağanüstü genel kurul yapılması gerekiyordu ama yapılmadı çünkü çoğunluk sağlanamadı ve genel kurul yapılamadı ve ertelendi Eğer Allah nasip ederse genel kurul 18 Mayıs 2017 Perşembe günü yapılacak.

Bilindiği gibi Muğlaspor’da genel kurulların birincisinde yapıldığı çok nadirdir. Artık Muğlaspor’da genel kurul 2.de yapılması üyelerin zihnine yerleşmiş gibi geliyor.

Oysa liste var, aday var bu genel kurulu ertelemeye ne gerek var.

Muğlasapor’da her şey hazır iken genel kurulun ertelenmesi kulübün ve yönetimin bir hafta zaman kaybına uğramasından başka bir şey değildir.

Genel kurul salonundayız salonda üye olarak kimler var biliyor musunuz, Muğlaspor 48 Gençlik taraftarlar derneğinden Mustafa Kazu, Ceyhun Aydınlı ve bazı arkadaşları. Yani Muğlaspor’un evindeki ve deplasmandaki maçlarında takımı yalnız bırakmayan maçın başından sonuna kadar sürekli tezahürat yapan insanlar bu kez genel kurul salonuna bizden önce gelmişler o arkadaşları görünce “İşte Muğla sevgisi, İşte Muğlaspor sevgisi bu kadar olur” dedim.

Şimdi gelelim başlıktaki konumuza.

Evet Muğlaspor U-14 nerede Muğlaspor U-14’ü arıyoruz var mı? bilen gören.

Muğlaspor U-1 var hem de Play-Off ligine yükseldi ama U-14 Türkiye şampiyonası birinci kademe maçlarına iki ilçe takımı gitti. Türkiye şampiyonasına giden ilçelerimizin takımlarını kıskanmıyorum. Aksine bol bol alkışlıyorum. Ama benim derdim Muğlaspor alt yapısı, benim derdim Muğlaspor alt yapısında mücadele eden bir takımın Türkiye şampiyonasındaki mücadeleye katılamaması Yani o şampiyonanın birinci kademe maçlarına katılacak dirimden yoksun olması.

Bakın beyler, bakın arkadaşlar, bakın dostlar: sizlerde bizler de geçmişte Muğlaspor ile çok gurur duyduk. İşte o gurur duyduğumuz takımın kadrosuna baktığımız zaman çoğunluğu alt yapıdan yetişmiştir. Lütfen bana son 10 yılda alt yapıdan yetişmiş, futbolcu mücadele etmiş, kaç kişi kayıt yaptırmış yani Muğlaspor almt yapısına son 10 yılda kaç kişi gelmiş ve eğitim almış bunlardan toplam kaç kişi A takıma alınmış veya başka kulüplere gitmiş bir açıklayın bende burada o açıklamayı yazayım herkes bilgilensin.

Burada öğrenci kaydı yaptırmaktan çok öğrenciler sahip olmaktan, şu kadar öğrenciden şu kadar aidat toplanıyor iyi durumdayız dan çok futbolcu yetiştirilmesi A takıma ve diğer takımlara satılması çok önemlidir.

Aslında biliyorum ama bir kez daha kamuoyu önünde sorayım. Muğlaspor A Takımında kaç tane yerli futbolcu var. Kaç tanesi alt yapıdan yetişmiş? Açıkçası şu anda Muğlaspor kadrosunda kaç tane Muğlaspor alt yapısından yetişmiş futbolcu bulunuyor.

U-14 Türkiye şampiyonasında mücadele eden takımlara bakıyoruz çoğu mahalle takımı veya şimdiye kadar isimleri pek duyulmamış takımların alt yapıları. Bu takımları bir kez alkışlıyoruz ancak işin esas  püf noktası Muğlaspor gibi bir kulübün alt yapı takımının böyle bir mücadeleden yoksun olması, Böyle bir şampiyonaya katılacak kapasiteye sahip bulunamaması.

Birddi bunu geçtik lütfen son 10 yılda kaç tane Muğlaspor Türkiye şampiyonasında final oynamış ve şampiyon olmuş bilen var mı?

Marmaris Gençlikspor A.Ş ve B.B.Bodrumpsor 14 takımları Muğla ilini temsil ettiler. Birinci kademe maçları dün sona erdi. Bu yazıyı kaleme aldığım zaman henüz maçlar tamamlanmıştı ama Muğla takımlarımız birinci maçları kazanmışlardı. Sonuç nedir tam yazamıyorum ama burada mühim olan Muğlaspor gibi bir kent takımının alt yapısını aşarak bu İsimleri Aydın ve Afyonkarahisar grup merkezlerine yazdırmak.

Bakın arkadaşlar Muğlaspor’un bugünkü şartlar altında geleceği bana göre çok karanlık, Neden mi? Çünkü ALT YAPISI SAĞLAM OLMAYAN, ALT YAPISINA DEĞER VCERMEYEN..ALT YAPIDAN FUTBOLCU YETİŞTİRİP SATAMAYAN BİR KULÜBÜN GELECEĞİ KA..RAN..LIK..TIR

Mulğaspor’daki bu alt yapıdaki verimsizlik durumuna artık yeter diyoruz. Eğer bir öğrenci verimsiz ve gelecek için istikbal vaad edemiyorsa kardeşim gönderin gitsin.

Birde alt yapıda görev yapacak olan hocaların mesleklerinde tecrübeli ve verimli olması lazım. Ne diyor B.Adnan “Benim çalıştıracağım takımın alt yapısı bana bağlı olmalıdır” bakın bu çok önemli. Spor okulu açmışsın binlerce öğrencinin kaydını yapmışsın verim olmadıktan sonra neye yarar?


YAZARIN DİĞER YAZILARI