YEN RAKİBİNİ BİTİR İŞİNİ

Evet Spor Toto 2.Ligde  sezonun son iki haftasına girdik.  Sezon gelecek hafta sonu oynanacak olan maçlarla sona erecek. Böyle bir ortamda Beyaz grup adeta bir bilmece. Kimin şampiyon olacağı, ya da kimin ligden düşeceği belirsizliğini koruyor. Grupta son üç sırayı alacak takımlar küme düşecek. Bu takımlardan birsi garanti, ancak diğer iki takım henüz belli değil. Beyaz grupta Muğla temsilcimiz Fethiyespor. Ne yazık ki Fethiyespor şu anda küme düşme potasında. Fethiyespor’un akıbeti son 180 dakikada belli olacak. Özelikle bu hafta Fethiye’de oynanacak olan maç çok önemli. Ligde küme düşme hattına baktığımızda 15. sıradaki Anadolu Üsküdar 1908 Spor ile 16. sıradaki Fethiyespor 34 eşit puana sahip. 14. sırada 36 puanlı Fatih Karagümrükspor A.Ş yer alıyor, ama rahat değil.  Son iki haftada alınacak iki yenilgi ve diğer alt sıralardaki takımların galip gelmeleri herşeyi değiştirir.

2.Lig beyaz grupta son iki haftada özellikle küme düşme hattındaki takımların çok önemli maçları var. Ancak Fethiyespor 2 haftada 3 puan çıkartırsa bana kurtarır gibi geliyor. Anadolu Üsküdar 1908 Spor bu hafta Fatih Karagümrükspor deplasmanına gidecek. Mutlaka galip gelmesi lazım ama bu kez tehlike hattına  Fatih  Karagümrükspor girecek.

Hesaplara bak nereden nereye...

Bu hafta yen rakibi bitir işini...

Fethiyespor için nereden nereye diyorum.

Çünkü önceki teknik adam ile çok güzel bir çıkış yaşanmış ve ikinci devrenin başlarında bu çıkış ile birlikte takım bir an şampiyonluk hesapları yapmaya başlamıştı.

Ama olmadı daha sonra yaşanan düşüş işte bu takımı buralara kadar getirdi.

İşte futbol bu. Yeter ki bir düşmeye gör. Bir düştün mü tepe taklak gider ve kendini son sıralarda bulursun.

İşte Fethiyespor’da böyle oldu.

Fethiyespor Spor Toto birinci liginde mücadele etmiş bir takım.Bu  takım Spor Toto 1.Liginde büyük şanssızlıklar yaşayarak küme düşmüş bir takım ama Fethiye’nin ve Muğla’nın ismini Birinci ligde duyurması bile büyük bir güzellilik ve olumluluktu.

Ama Spor Toto 2.ligi Fethiyespor’a gerçektende uğursuz geldi.

Çünkü Fethiyespor’un yüzü 2.ligde bir türlü gülmedi. Hemen hemen her sezon sonu yaklaştığında düştüydü, düşecekti gibi beklentiler ve yürek oynaklığı yaşattı.

Şimdi gelelim Pazar gününe...

Pazar günü Fethiye’de çok önemli bir maç var. Bu maçın sonucu Fethiyespor’un ligdeki kaderini etkileyecek cinsten.

Fethiyespor Pazar gün kendi evinde Ankara ekibi Keçiörengücü ile oynayacak. Rakip üst sıralarda ve rahat. Fakat Fethiyespor rahat değil. Aksine tam bir tehlike çemberinin içinde. Pazar günkü maç Fethiyespor’un kurtuluşu ve yaşanan heyecanın sevince dönüşmesi için büyük bir fırsat.

Pazar günü maç çocuklara ücretsiz olacak. Yönetim tüm vatandaşları maça davet ediyor.

Saat 15.30’da başlayacak olan maçta Fethiyespor’a başarılar dilerim. Temennim kazananın ve ligde kalanın Fethiyespor olmasıdır.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI