TERÖR SALDIRISI OLMADAN 2018 YILINA MERHABA

TERÖR SALDIRISI OLMADAN 2018 YILINA MERHABA

MEHMET BİLDİRİCİ

2017 yılında Devrim Gazetesinde yazdığım ilkyazının başlığı “2017 Yılına Yoğun Kar Yağışı ve Terör Saldırısı ile Girdik” şeklinde idi.
Çok şükür bu yıl Türkiye ve tüm Batı dünyası terörsüz günlerle 2018 yılına girdi.
Vahşi ve uygarlık değerlerinin tümüne karşı terör örgütü İŞİD 2017 yılında Irak ve Suriye coğrafyasından söküp atıldı. Burada hiçbir hareketini onaylamadığım Donald Trump ve diğerlerinin etkileri olmuştur.

İŞİD Suriye ve Irak coğrafyasından kazınması diğer olumsuzluklar yanında bir başarı olarak görüyorum.
Geçen 2017’nin son yazısını Paris anılarımla noktalamıştım. Gerçekten batı uygarlığına, batı müziğine duyarlı bir kişiyim, politikayı bunun dışında tutuyorum.
Sayın Şadan Gökovalı’nın yılın sonunda yazdığı mesaj beni bu konuda yüreklendirmiştir. Şadan Gökovalı şunları yazmıştır
“BİLDİRİCİ, bildirimlerini takdirle okuyorum. Paris yazılarını okudum. Ömür bir anı koleksiyonudur, içine olumlu şeyler eklemelidir.
Mehmet BİLDİRİCİ zamanla beni daha iyi anlayacaksın. Benim iki işim var. Üretmek ve üretmeyi teşvik etmektir. Kırk yıldır bunun için çalışıyorum. Bu yanımla meşhurum.
Bu yüreklendirme için kendisine teşekkür ediyorum.
Giren yıl içinde 79 yaş günümü kutlayacağım. Yılbaşı gecelerini yaşım icabı evde oturur bir yılın kültür muhasebesini yaparım. Yılsonu tüm dostlarıma telefonla, internetle ulaşmaya çalışırım. Onlardan da
karşılıklar gelince mutlu olurum.
Görmek anlamak için NOEL kutlamalarını da izledim. O dini bir bayramdır. Halbuki yılbaşı çok farklı bir şeydir. Ticari hesaplar, takvimler her şey yeni yeni yıla göre planlanır. Dilekler tutulur.
Bunu anlayamayanlara ve yeni yılı Hıristiyanlıkla karıştıranlara şaşarım !!!!
Yılbaşı gecesi saat 23.00 kadar çeşitli programlar, belgeseller seyrettikten sonra, PARİS TV5 Fransız Televizyonuna girdim. Geçen yıllarda birkaç defa girmiştim.
Yılbaşı Özel Programı, Fransızca bildiğimi sanmayın, konuşmaları anlamadan dinledim, AMA ARADA YAPILAN GÖSTERİLER, OYUNLAR, DANSLAR MÜKEMMEL DEĞİL MÜKEMMELİN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDEYDİ.
Çok zevk ve ilgi ile izlediğim programlar Türkiye saati ile 2.00 kadar sürdü. Paris yılbaşına o saatte giriyor.  Saat 2.00 (Paris yerel saat 12.00)
BON ANNE 2018
Ondan sonra sahneye oyuncular, spikerler, seyirciler hepsi bir arada
müzik eşliğinde coştu coştu… Görülecek bir şeydi
DEVRİM GAZETESİ YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARININ YENİ YILINI KUTLUYOR.
Gazetenin kurucusu ve başyazarı ÜNAL TÜRKEŞ’İ (1942-2017) rahmetle
anıyorum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI