​KÖTEKLİSPOR’UN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK

Kulüp Başkanı Ömer Karakuş yeni kurulan kulübün hedefini açıkladı                                                                               
KÖTEKLİSPOR’UN HEDEFİ ŞAMPİYONLUK                                                                                         
         
Muğla ili Menteşe ilçesinin en önemli yerleşim birimi haline gelen Kötekli’de Köteklispor adı altında yeni bir spor kulübü kuruldu. Teknik Direktör olarak Hasan Akcan ile anlaşan Köteklispor  25 tecrübeli, sporcusuyla yeni futbol sezonunda Muğla İkinci Amatör Küme Ligi’nde mücadele edecek olan Köteklispor Mavi Beyaz renkleri taşıyan formasıyla, İkinci Amatör Küme Ligi’nde ilk maçını 4 Şubat 2018 tarihinde Kötekli sahasında Muğla Gençlerbirliği ile yapacak. Kulüp Başkanı Ömer Karakuş “Tüm sporsever halkımızı maça bekliyoruz” dedi.                                                                                                           
ÖZEL HABER                                                                                                                                                                       
 
EKREM ORHAN                                                                                                                                                    
 
Köteklispor gümbür gümbür geliyor.                                                                                                                                     
 Kötekli’de artan nüfus, üniversite kenti olma özelliği ve yaşanan modernlik ile diğer her türlü gelişme   Kötekli’de spor kulübü kurulmasını zaruri hale getirmişti.                                                                                                                                              
 
2017 yılında bir araya gelen mahalle halkı Köteklispor’u kurma kararı aldı ve bu kararı uygulamaya koyarak Köteklispor’u resmen kurdu. Kuruluş için şartların yerine getirilmesiyle birlikte Ömer Karakuş başkanlığında oluşan yönetim kurulu  Mavi Beyaz forma rengi ile  Muğla İkinci Amatör Küme Ligi’nde mücadele etmek için yaptığı müracaatında olumlu sonuç alınmasından sonra teknik direktörlüğe Hasan Akcan’ı getirerek  ilk etapta 25 tecrübeli ve güçlü  sporcudan oluşan kadro ile takımı kurdu. Yeni futbol sezonunda Muğla İkinci Amatör Küme Ligi’nde mücadele edecek olan  Köteklispor ligdeki  sezonun ilk ve ikinci maçını  kendi evinde oynayacak. Mavi Beyazlılar 4 Şubat 2018 Pazar günü Saat 14.00 ‘da  ilk maçta Muğla Gençlerbirliğispor ile karşılaşacak.

BAŞKAN KARAKUŞ “ALT YAPI VE DİĞER BRANŞLARDA TEŞKİLATLANACAĞIZ”                                                                                                                                Köteklispor kulübünün ilk başkanı Ömer Karakuş Devrim Spor Servisi’ne yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: ”Kötekli’de gerekli gördüğümüz spor kulübümüzü kurduk ve takımımızı oluşturduk. Teknik kadro olarak Hasan Akcan hoca ile anlaştık. Kuruluşumuzun ilk yılında İkinci Amatör Küme Ligi’nde mücadele edeceğiz. 25 kişilik güçlü ve tecrübeli bir kadro oluşturduk. Kuruluşumuzda ve bugüne kadar destek olan herkese çok teşekkür ederiz.  Sponsor kuruluşumuza çok teşekkür ederiz. Yönetim kurulu olarak gelecek yıllarda sponsor sayısını arttırmak için çalışacağız. Çok yeni bir kuruluşuz, artık alt yapı ve diğer branşlarda da teşkilatlanmak için mücadele edeceğiz. Muğla İkinci Amatör Küme Ligi’nde ilk sezon B Grubu’nda mücadele edeceğiz. Gruptaki rakiplerimiz  Fethiye Beşkaza Gençlikspor, Yeşilüzümlüspor,Datça Esnafspor, Çamköyspor ve Muğla Gençlerbirliği oldu. Ben burada tüm takımlara, sporcu, teknik adam, maç ve tüm görevliler ile kulüplerimizin yöneticilerine  yeni sezonda başarılar diliyorum. Köteklispor olarak hedefimiz  şampiyonluk”

                                                                                                                                                                   
DİĞER HABERLER