BÜYÜKŞEHİR BEL.BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

  

BÜYÜKŞEHİR BEL.BAŞKANI DR. OSMAN GÜRÜN BAŞARILI SPORCULARI ÖDÜLLENDİRDİ

Muğla Büyükşehir Belediyespor kulübü çatısı altında faaliyet gösteren satranç, voleybol, dans, masa tenisi, atletizm, güreş, tenis, taekwondo gibi farklı branşlarda mücadele eden başarılı sporcular Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr.Osman Gürün tarafından ödüllendirildi.

Güliz Karaoğlan

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün Büyükşehir Belediyespor kulübü çatısı altında çeşitli branşlarda spor yapan başarılı sporcuları ödüllendirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyespor satranç, voleybol, dans, masa tenisi, atletizm, güreş, tenis, taekwondo gibi farklı branşlardaki başarılı sporcular Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr.Osman Gürün’ü makamında ziyaret etti.

2017 yılında satrançta Küçükler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 6.sı olan ve milli takıma seçilen Gazel Bozoğlu, voleybol Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye 6.sı olan voleybol takımı, Masa Tenisi’nde Türkiye üçüncüsü olan Hatice Söğüt, atletizmde Olimpik Tiriatlon Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan Fikret Akay, atletizmde Türkiye Masterlar Atletizm Şampiyonası’nda kendi kategorisinde birinci olan Yusuf Üzer, yağlı güreş müsabakalarında birincilikler alan Ozan Kıl, teniste İzmir Bölge Turnuvası’nda grup ikincisi olan Tardu Yarkın Esen, tekvandoda Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye altıncısı olan Edanur Tosun ve antrenörleri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ederek kendilerine verdikleri destek ve olanaklar için teşekkür ettiler.

Ziyarette konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün özetle şöyle konuştu,

“Türkiye’nin genç ve dinamik bir nüfus yapısına sahip bulunuyoruz.  Özellikle eğitim çağındaki çocukların doğru yönlendirme ve deneyimli antrenörlerle dünya çapında başarılar elde edebilen sporcular olabileceklerdir. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Muğla genelinde özellikle futbol dışındaki branşlara da destek oluyor, başarılı sporcularımızı uzman, deneyimli antrenörlerle müsabakalara hazırlanmalarını sağlıyoruz.                                                                                    

 Sporla uğraşan çocuklarımız planlı, disiplinli antrenmanlar sayesinde derslerini de aksatmamış oluyorlar.

Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak Muğlamızı ve ülkemizi ulusal ve uluslararası turnuvalarda başarı ile temsil edecek cevherleri yetiştirmek için çalışıyoruz.

Bugüne kadar Muğla genelinde 17 yeni spor tesisinin yapımını tamamladık.

10 tesisimizin de yapımı devam ediyor.

Tesis yatırımlarına 15 Milyon, spor kulüplerine nakdi ve malzeme yardımı için yaklaşık 4 Milyon TL bütçe sağladık. Sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısının yetişmesi için sporun ve sporcunun yanındayız.” dedi.

DİĞER HABERLER