1.TRANSFER DÖNEMİ 13 EKİM’DE SONA ERECEK

1.TRANSFER DÖNEMİ 13 EKİM’DE SONA ERECEK

Amatör futbolda 7 Ağustos 2017 tarihinde başlayan birinci transfer ve tescil dönemi Ekim 2017 Cuma günü sona erecek. Muğla ASKF’dan konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “10 Ekim 2017 Salı günü saat 17.00’ye kadar federasyona teslimi gerekmektedir. Ayrıca TFF’den gelen bilgiye göre bu sezon transfer süresinin kesinlikle uzatılmayacağı bildirilmektedir” denildi.

Nazife Ersöz Şahin

2017-2018Amatör futbol sezonu birinci transfer ve tescil dönemi 13 Ekim 2017 Cuma günü sona erecek. 7Ağustos tarihinde başlayan ve bugüne kadar çok sayıda amatör sporcunun  transfer işleminin gerçekleştiği amatör futbolda Muğla ilinin transfer işlemleri Muğla ASKF aracılığı ile TFF Ege Bölge Müdürlüğü tarafından yapılıyor.

Konu hakkında bir açıklama yapan  Muğla ASKF’da “Transfer yapacak Kulüplere çok önemli duyuru” başlığı altında konu hakkında şunlar şu görüşler dile getirildi.Muğla ASKF’dan yapılan açıklama aynen şöyle

TRANSFER YAPACAK KULÜPLERE ÇOK ÖNEMLİ DUYURU

2017-2018 Sezonu Amatör Liglerde Uygulanacak Esaslar Kitapçığının” 39. sayfasında Amatörlerde transfer dönemleri belirtilmiştir.

Bu talimata göre 07 Ağustos 2017 tarihinden başlayan 1.transfer dönemi 13 Ekim 2017 tarihinde sona erecektir.

Ancak, bu konu ile ilgili toplantılarda da açıklandığı gibi transfer işlemleri Federasyonumuz aracılığı ile TFF Ege Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Ege Bölge Müdürlüğüne Muğla İli ile birlikte İzmir, Aydın, Denizli, Manisa ve Uşak İlleri de bağlıdır. Bu nedenle Muğla’nın transfer günü Çarşamba günleri olarak belirlenmiştir. Buna göre önümüzde sadece 11 Ekim 2017 Çarşamba bulunmaktadır. Ayrıca lisanların Çarşamba günü İzmir’e götürülebilmesi için lisans evraklarının eksiksiz bir şekilde en geç 10 Ekim 2017 Salı günü saat 17.00’ye kadar Federasyonumuza teslimi gerekmektedir.

Ayrıca TFF gelen bilgiye göre bu sezon transfer süresinin kesinlikle uzatılmayacağı bildirilmektedir. Bu güne kadar kulüplerimizin tamamına yakın kısmı transfer evraklarını Federasyonumuza getirmedikleri görülmektedir. Herkes son güne bırakırsa ve evraklarda da olabilecek muhtemel eksiklikler dikkate alınırsa kulüplerimizin sıkıntı çekecekleri tahmin edilmektedir. Bu nedenle, kulüplerimizin herhangi bir mağduriyete uğramaması için transfer yapacakları futbolculara ait lisans evraklarını eksiksiz bir şekilde 10 Ekim 2017 Salı günü saat 17.00’ye kadar Federasyonumuza teslim etmelerini önemle duyururuz” denildi.

 

DİĞER HABERLER