MUĞLA’DAN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ 7 OCAK’TA

MUĞLA’DAN SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ 7 OCAK’TA  
Sarıkamış Harekâtı Birinci Dünya Savaşı’nda felâketle neticelenen askerî harekât sırasında Allahüekber dağında donarak ölen 90 bin asker için Muğla’da 7 Ocak 2018 Pazar günü yürüyüş yapılacak.                                                              
EKREM ORHAN
      
1878’den beri Rus işgalinde bulunan Kars, Sarıkamış, Ardahan gibi doğu illerimizi geri almak için yapılan savaş sırasında Allahüekber dağında donarak ölen 90 bin asker  için Muğla’da  7 Ocak 2018 Pazar günü yürüyüş yapılacak.  
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından milli ve manevi değerlerimizi gençlere daha etkin şekilde tanıtmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak Sarıkamış Harekatı anısına “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” yapılacak. Her yıl  olduğu gibi  bu yıl da yapılacak olan Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü  Menteşe’de  7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak ve önemli yürüyüş  7 Ocak 2018 Pazar günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak.                                           
Geçtiğimiz yılarda   olduğu gibi  yürüyüşe bu yıl da spor kulüpleri, okullar, kamu kurum ve kuruluş personeli başta olmak üzere sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan oluşacak  kalabalık topluluğun katılması bekleniyor.                                                                                                                                                                       
22 Aralık 1914’te başlayan harekatın ilk iki gününde hedeflere ulaşılırken 
   90 bin asker  soğuktan donarak ve hastalıklardan dolayı şehit düşmüştü.  

DİĞER HABERLER