77 itfaiye eri ile 59 zabıta memuru yemin etti

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde 29 Kasım 2021 tarihinde aday memur olarak göreve başlayan 77 itfaiye eri ile 59 zabıta memuru için yemin töreni düzenlendi. Tören, Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

"İTFAİYENİN YANGINA İLK MÜDAHALE SÜRESİ 6 DAKİKA 58 SANİYE"

Törende konuşan Başkan Gürün, "Memuriyete girmenin ilk kısmını bitirdiler. Yemin töreni ile asil olarak göreve başlayacaklar. Özellikle İtfaiye bir kentin halkının belediyesine güven duyması için en önemli birimlerden birisi. Muğla'da itfaiyemiz, 6 dakika 58 dakikada olay yerine ulaşabiliyor. Bu süre ortalamanın üzerinde ve çok önemli" diyerek itfaiye için yapılan yatırımları anlattı.

59 ZABITADAN 19'U KADIN

Gürün, "Bakanlıktan eksik kalan kadroların doldurulması için kadro istiyoruz. Umarım memur olarak arkadaşlarımız eşit koşullarda çalışmaya devam eder. Üniforma taşıyan iki birimle birlikteyiz. Çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu iki grup, üniformadan güç alarak halka yüksekten bakmayacak. Özellikle zabıtamız, cezai işlemlerde vatandaşa durumu iyi izah edecek. 59 zabıtadan 19'u kadın. Kadın zabıtalarımdan memnunum. Vatandaşla iletişimleri çok iyi" diye konuştu.

Altar Zeyhan

DİĞER HABERLER