Esnafın kaderi halkın elinde

Muğla'da haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 49,66

Esnafın kaderi halkın elinde

1 Mart'ta başlaması planlanan normalleşme sürecine yönelik Muğla'nın yüksek risk grubu içinde bulunan iller arasında yer alması, uzun süredir kapalı olan esnafı tedirgin ediyor. İl pandemi kurulları tarafından haftalık vaka sayılarına göre karar verilecek kontrollü açılış öncesi Muğla'da esnaf, 'Esnafın kaderi senin elinde' başlıklı afiş ile farkındalık oluşturmaya çalışıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yayınlanan haftalık vaka sayılarına göre Muğla'da geçen hafta 100 bin kişide 54,94 olan rakam, 15-21 Şubat tarihleri arasında 49,66'ya düştü.

Altar Zeyhan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın normalleşme adımlarının mart ayında atılacağına ilişkin yaptığı açıklama, uzun süredir kapalı olan Muğla esnafında heyecana neden oldu Vaka sayılarının düşük olduğu illere göre işletmelerin kontrollü olarak açılacağı belirtilmişti.  Muğla şuan 100 bin kişide 49,66 vaka sayısı ile yüksek riskli iller arasında yer alıyor.

MUĞLA'DA HAFTALIK VAKA SAYISI 100 BİN KİŞİDE 49,66'YA DÜŞTÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayılarını yayınladı. Buna göre 15-21 Şubat tarihleri arasında Muğla'da haftalık vaka sayısı 100 bin kişide 49,66 olarak açıklandı. Geçen hafta bu rakam 54,94 olarak açıklanmıştı. Vaka sayıları ile halen yüksek risk grubunda yer alan iller arasında bulunan Muğla'da esnafın tdirginliği sürüyor. Son olarak esnaf, 'Esnafın kaderi senin elinde' başlıklı afiş le farkındalık oluşturmaya çalışıyor. Afişte, "İçinde bulunduğumuz pandemi günlerinde esnafın hayatı zor geçiyor. 1 Mart 2021 tarihinden itibaren pandemi yasakları il vaka durumuna göre belirlenecektir' denilerek, halktan kurallara uymaları istendi.

 

 


DİĞER HABERLER