Kadın Azmağında 'çevre dostu' dönüşüm tamamlandı

 

Kadın Azmağında 'çevre dostu' dönüşüm tamamlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Muğla Akyaka Kadın Azmağı'nda faaliyet gösteren gezi teknelerinin elektrikli, çevre dostu teknelere dönüşümünü tamamladıklarını açıkladı.

Haber Merkezi

Özhaseki, Muğla'daki Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi, Akyaka Kadın Azmağı ve Çevresinin Korunma-Kullanma Usul ve Esasları kapsamında, Akyaka Kadın Azmağı'nda faaliyet gösteren teknelerin, elektrikli tekneye dönüşümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Özhaseki, şunları söyledi: "2016 yılında hayata geçirdiğimiz proje ile Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi Akyaka Kadın Azmağı'nda faaliyet gösteren gezi teknelerinin elektrikli, çevre dostu teknelere dönüşümünü sağladık. Şarj edilerek ya da güneş enerjisiyle çalışan teknelerimizle, suyumuz da havamız da daha temiz, daha berrak bir görünüm kazandı."

Çevreyi koruma konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Özhaseki, "Dünya ortak evimiz, dünyamızı evlatlarımız için tertemiz tutacağız. Muğla Akyaka Kadın Azmağı'nda da gezi teknelerinin, çevre dostu, elektrikli teknelere dönüşümüyle güzel bir adım daha atmış olduk. Çevremiz hep temiz, hep yeşil, hep masmavi olacak" ifadesini kullandı.

Elektrikli tekneye ilk geçen kişi Şadi Durmaz ise, "Bu turları ilk başlatan kişilerin başında gelirim. 2016 yılı Ekim ayı gibi Bakanımız Mehmet Özhaseki Bey'in imzası ile çevre dostu dönüşüme yönelik yazı gelmişti. İlk elektrikli tekneyi suya indiren kişi ben oldum. Sonra diğerleri geldi. İyiki yapmışız. Bu mutluluk, gurur bize ait" ifadelerini kullandı.

 

 

 

DİĞER HABERLER