Marmaris'te inşaatı mühürlenen Sinpaş'tan açıklama

 

 

Marmaris'te inşaatı mühürlenen Sinpaş'tan açıklama

Sinpaş Grubu'nun, İçmeler'deki otel inşaatı Marmaris Belediyesi'nce mühürlenmişti. Kızılbük Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından sürece yönelik açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "12.06.2024 tarihinde Marmaris Belediyesi ekipleri Sinpaş Kızılbük Thermal Resort projemizin inşaat alanının önündeki sahilde bulunan dolgu alanla ilgili tespit yapmışlardır. Söz konusu dolgu alan 1990'lı yıllarda o tarihte gayrimenkulde mülkiyet hakkına sahip olan malik tarafından inşa edilmiş olup, projemizin deniz tarafındaki Devletin hüküm ve tasarrufu altında kalan alanında bulunan bir dolgu alanıdır. 2012 yılından itibaren Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile şirketimiz arasında ön izin sözleşmesi olup yıllık bedelleri şirketimiz tarafından ödenmektedir. Şirketimiz tarafından herhangi bir deniz dolgusu yapılmamıştır. Bu konuyla ilgili Marmaris Belediyesi tarafından şirketimize tebliğ edilen bir ceza bulunmamaktadır.

Sinpaş Kızılbük Thermal Resort projemizde 205 oda otel ve 555 bağımsız bölümden oluşan 1. etap inşaatımızın inşaat çalışmaları tamamlanmıştır. 2. etapta inşaat kısıtlamaları (Kültür ve Turizm Bakanlığının 10.03.2015 tarihli ve 2015/3 sayılı Genelgesi ile turizm sezonu olarak nitelendirilen 15 Mayıs - 15 Ekim ayları arasında turistik yörelerde ağır nakliyat, hafriyat ve harçlı inşaat faaliyetlerine kısıtlama getirilmektedir) kapsamı dışında kalan çalışmalarımız devam etmektedir."

Haber Merkezi

 

DİĞER HABERLER