Muğla Büyükşehir'e 'Sağlıklı Çevre' ödülü

Muğla Büyükşehir Belediyesi 2020 sağlıklı şehirler en iyi uygulama yarışmasının ödüllerinde iklim değişikliği azaltımı projesi ile sağlıklı çevre kategorisinde jüri özel ödülünü kazandı.

Haber Merkezi

Bu yıl 11'incisi düzenlenen, 2020 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışmasına 35 üye belediyeden 102 proje başvurdu. Başvurular Büyükşehir, il, ilçe belediyeleri olmak üzere sosyal sorumluluk, sağlıklı şehir planlaması, sağlıklı yaşam, sağlıklı çevre konularında 4 farklı kategoride yapıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi "Muğla'da İklim Değişiminin Azaltımı' projesi ile Sağlıklı Çevre kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldü.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, çevre için yapılan bir hizmetin ödüllendirilmesinin de ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirtti. Başkan Gürün; "13 bin 247 kilometrekare yüzölçümü, 1479 km kıyı uzunluğu ile dantela gibi kıyılar, yüzde 68 orman varlığı ile yeşilin her tonu, Karia'dan Likya'ya birçok medeniyete ev sahipliği yapmış eşsiz bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu tabiat güzelliğine ve kültürel zenginliğe sahip çıkmak, geleceğe koruyarak aktarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyor, projeler üretiyoruz. Bu hizmetlerimizden biri olan İklim Değişikliği azaltım projemiz Sağlıklı Çevre kategorisinde ödül alarak bizleri mutlu etti. Çok değerli belediyelerimizin farklı projeler ile yarıştığı 2020 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'na katılan tüm belediyelerimizi ve jüri üyelerini emekleri için kutluyor, Büyükşehir ailemize bu ödülü kazandıran ekibe de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

DİĞER HABERLER