Birdal Savran Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı seçildi

Birdal Savran Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı seçildi

 

Muğla Eğitim Sen'in 7 kişilik yeni yönetiminin belirlendiği 11'inci Olağan Genel Kurulun ardından görev dağılımı yapıldı. Buna göre Birdal Savran Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı seçildi. Eğitim Sen Muğla Şubesi'nde görev dağılımı şu şekilde oluştu: Başkan Birdal Savran, Şube Sekreteri Nilüfer Destici Enginsu, Şube Mali Sekreteri Gülay Göktepe, Kadın Sekreteri Tuğçe Arslan, Özlük Hukuk Sekreteri Aykut Turgut, Eğitim Sekreteri Olgun Ciğer, Örgütlenme Sekreteri ise Salman Arpacı olarak belirlendi.

Altar Zeyhan

 

"EN FAZLA TAHRİBATA UĞRAYAN ALAN EĞİTİM"

Görev dağılımı sonrası açıklamalarda bulunan  Eğitim Sen Muğla Şube Başkanı Birdal Savran, "Eğitim Sen tarihi; özgür bir yaşamın hüküm sürdüğü, mutlu insanların yaşadığı, laik-demokratik bilimsel eğitimle donanmış demokratik bir Cumhuriyet için yürütülen mücadele tarihidir. Bizler ve bizden öncekiler hayallerle yola çıkmışlardı. Emekten, eşitlikten, özgürlükten, demokrasi ve barıştan yana bir dünya inşa etmek istiyoruz. Hayallerimiz, zor günler geçirdiğimiz bugünlerde de dünden bugüne dünden yarına hiç değişmedi. Hâlâ bizler o hayalin peşinde mücadelemizi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Mevcut iktidar döneminde eğitim, en fazla tahribata uğrayan alanlardan biri oldu. Bir taraftan neoliberal eğitim politikalarıyla yürütülen eğitimin ticarileşmesi; diğer taraftan da eğitimin bütün tür ve düzeylerine yönelik dinselleştirme politikaları ve uygulamaları bu tahribatın iki eksenini oluşturdu. Bu dönemde eğitimde piyasalaştırma-ticarileştirme girişimleriyle dinselleştirme-gericileştirme girişimleri birbirlerini besleyen süreçler olarak biçimlendi." dedi.

 

"MÜCADELENİN YOĞUNLAŞACAĞI GÜNLER GELİYOR"

Savran, "Biliyoruz, bugüne kadar örgütlü mücadelemizle biriktirdiklerimiz, gelecekte daha güzel, daha özgür, daha adil bir yaşamın, barış ve demokrasi içinde bir yaşamın temelini oluşturacak. Yine biliyoruz ki, mücadelenin yoğunlaşacağı günler bizlere göz kırpıyor. Türkiye'de temel hak ve özgürlüklerin, adaletin, hukukun, demokrasinin ve barışın yeniden yaşam bulması için sendikamızın varlığı hayati önem taşıyor. Bir öğrencinin bakışına, gülüşüne ve yaşamına dokunan; gelecek nesillerin hayallerine, umutlarına umut olan, ses olan eğitim ve bilim emekçileri olarak  inanıyoruz, biliyoruz ki sendikamız var oldukça eşit, özgür, demokratik ve barış içinde bir Türkiye mücadelesi özveriyle, kararlılıkla devam edecektir. Encümen-i Muallimin' den, TÖS' den, TÖB-DER'den Eğitim Sen'e inatla, umutla, inançla mücadele sürdürenlere selam olsun" diye ifade etti.

 

BİRDAL SAVRAN KİMDİR?

1981 Muğla doğumlu olan Birdal Savran, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde görev yapıyor. Savran Eğitim Sen'de işyeri temsilciği, üniversite temsilciliği, şube yürütme kurulu üyeliklerinde bulundu.

DİĞER HABERLER