Erbay ve Alban arasında söz düellosu

CHP Muğla İl Başkanlığı CHP'nin 96. kuruluş yılı nedeniyle Muğla merkez Menteşe ilçesinde Dayanışma yemeği düzenledi. İl genelinde yaklaşık bin kişinin katıldığı geceye CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay'ın disiplin sürecindeki tasfiyelere yönelik konuşması damga vurdu.

Haber Merkezi

Burak Erbay'ın babası, Köyceğiz eski Belediye Başkanı Salih Erbay'ın partiden ihraç edilmesi ile Burak Erbay ve diğer siyasiler arasında danışma kurullarında ortaya çıkan huzursuzluk ve rekabet dayanışma yemeğinde de devam etti. Gecede konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, 31 Mart seçimlerinde CHP'nin ülke genelinde başarılı olduğunu, fakat Muğla'da başarısız olduğunu öne sürdü. Erbay konuşmasının bir bölümünde "CHP'de ülke genelinde bu kadar coşku yaşanırken, biz bu coşkuyu neden Muğla'da yaşayamadık. Niye bir araya gelemiyoruz. İttifaklar neden Muğla'da devam etmiyor. Bunu her yerde dile getirmeye devam edeceğim. Kavga etmenin, ötekileştirmenin, ayrıştırmanın kimseye faydası yok. Bu politikadan bir an önce vazgeçmemiz gerekiyor" ifadelerini kullanarak disiplin sürecine gönderme yaptı.

 

ALBAN; "İHANETÇİLERİ UNUTMAMAK LAZIM"

Erbay'ın gerginlik yaratan konuşmasına yanıt CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban'dan geldi. Alban konuşmasına parti içi sorunların danışma kurullarında tartışıldığını hatırlatarak başladı. Kuruluş ve kurtuluş günü kutlaması nedeniyle bir araya geldiklerine dikkat çeken Alban, anlamlı bir gecenin ilçe danışma kurullarına çevrilmesinin doğru olmadığını savunarak şunları söyledi: "Barışın dilini kullanalım. Samimiyeti ortaya koymamız lazım. Partimize gönül veren herkese sahip çıkmamız lazım. Şunu da unutmayalım. İhanetçileri de unutmamak lazım. İhaneti asla kabul etmiyorum arkadaşlar" diye konuştu.

 

GÜRÜN; "BİZİM MIZI ÇIKARANLARLA İŞİMİZ YOK"

Alban'ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, mızı çıkaranlarla işlerinin olmadığını belirtti. Başkan Gürün; "Her doğum günümüzde geleceğe yönelik neler yapabileceğimizi çatık kaşlarla değil tatlı dillerle söyleriz. Geçen 18 yıl gerçekten çok ağır geçti. Bu kadar uzun süre ve ağır şartlarda muhalefette kalan bir partinin bir takım hataları olabilir. Fakat münakaşalara girmememiz gerekiyor. Mızı çıkaranlar kendisini iyi değerlendirsin. Bizim mızı ile işimiz yok. Biz önümüzdeki seçime kilitlenmeliyiz" dedi.

 

 

DİĞER HABERLER