Kapiz: "Play Off kararı çıkmasını bekliyoruz"

TFF 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasına karar verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasını kararlaştırdı. Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz yaptığı açıklamada, "Takımız çalışmalarına devam ediyor. Play Off kararının çıkmasını bekliyoruz" dedi.

Haber Merkezi

TFF'den yapılan açıklamada, TFF Başkanı Nihat Özdemir, başkan vekilleri Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, yönetim kurulu üyesi Hamit Altıntop, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımıyla Riva'da bir toplantı gerçekleştirildiği belirtildi. Kulüplerin toplantıda, liglerin oynanmamasını talep edip, tescil konusunu TFF Yönetim Kurulu'na bıraktığı belirtilerek, "Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz." ifadeleri kullanıldı.

MUĞLASPOR KAMPI DEVAM EDECEK

Muğlaspor Kulüp Başkanı Erol Kapiz kararın olumlu olduğunu belirttiği açıklamasında, "Kulüplerin yüzde 90'ı bu kararın verilmesini bekliyordu. Takımımızın kampı devam ediyor. Şimdi Play Off kararının verilmesini bekliyoruz. Play Off olacakmış gibi çocuklar idmanlarına devam ediyor" diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER