Menteşe'de riskli bölgeler işaretlendi

Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan Hayat Eve Sığar mobil uygulamasında Menteşe'nin riskli bölgeleri belirlendi. Buna göre Emirbeyazıt, Yaraş, Kötekli, Düğerek ve Karamehmet Mahalleleri içinde bulunan 6 nokta düşük risk grubu kategorisinde işaretlendi.

Haber Merkezi

Hayat Eve Sığar Uygulaması'nda Muğla'nın Menteşe İlçesi'nde riskli bölgeler işaretlendi. Düşük risk olarak işaretlenen bölgeler arasında Emirbeyazıt, Yaraş, Kötekli, Düğerek ve Karamehmet Mahalleleri içinde 6 nokta bulunuyor. Geçimini pazarcılıkla sağlayan G.A isimli bir kadının koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılmasının ardından Hayat Eve Sığar Uygulaması'nda Yaraş Mahallesi de işaretlendi.  Yaraş Mahalle Muhtarı Hasan Aydoğdu, "Mahallemizde bir kişinin virüs testi pozitif çıktı. Hastanede yatıyor ve durumu iyi. Ailesinin test sonuçları ise negatif çıktı" dedi.

Hayat Eve Sığar uygulaması, Sağlık Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırlanan önemli bir uygulama olarak öne çıkıyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar, bulundukları bölgenin koronavirüs risk seviyesini görebiliyor ve ona göre temkinli davranıyor.

DİĞER HABERLER