Muğla'da yangınlar üç bölgede devam ediyor

Muğla'nın Marmaris, Milas ve Köyceğiz ilçelerindeki orman yangınlarını söndürme çalışmaları sürüyor. Köyceğiz ve Marmaris'teki yangınlar 6, Milas Beyciler'de başlayan yangın ise 3 gündür sürüyor. Yangınlar gazetemizin baskıya verildiği saatlerde devam ediyordu.

MARMARİS

Marmaris'in Hisarönü, Turunç, Orhaniye, Turgut, Armutalan ve İçmeler'de yangınlar devam ediyor. Son olarak Marmaris'teki yangının Domuz Koyu'na sıçradığı öğrenildi. İlçede 29 Temmuz Perşembe günü öğle saatlerinde çıkan yangın aradan geçen 6 güne rağmen halen kontrol altına alınamadı. Büyük bir alanda tahribata yol açan yangını kontrol altına almak için ekiplerin çalışmaları sürüyor.

MİLAS

Muğla'nın Milas İlçesi Beyciler Mahllesinde başlayan yangın ise önce Bodrum Mazı'ya, ardından Çökertme Mahallesine sıçramıştı. Pazartesi günü alevler Bozalan'ı tehdit etti. Ören'den görünen dumanlar ise halkı tedirgin ediyor.

KÖYCEĞİZ

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde ise yangın geçen hafta Perşembe günü, Marmaris ile aynı günde çıkmıştı. Köyceğiz'de yangın 6 gündür aralıksız devam ediyor. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay süreki olarak yangınla ilgili bilgilendirmelerde bulunuyor.

 

DİĞER HABERLER