Dalaman'da 121 bin 240 dekar arazi suya kavuşacak

 Dalaman'da 121 bin 240 dekar arazi suya kavuşacak 

DSİ 21. Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, Muğla Dalaman Ovası Sulaması inşaatı işinin koordine edildiği şantiye alanını ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. 

Altar Zeyhan

Şantiye alanında çalışmalarla ilgili bilgi veren Bölge Müdürü Mehmet Akif Balta, "Muğla’da su kaynaklarının en güzel şekilde değerlendirerek vatandaşlarımızın istifadesine sunulduğu son 15 yılda Muğla’da tamamladığımız 6 baraj, 2 gölet, 17 sulama tesisi ve 56 dere ıslahı ile vatandaşlarımızın yüzünü güldürdük. Çalışmaların devam ettiği ‘Dalaman Ovası Sulaması’ ile Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerine ait 121 bin 240 dekar zirai arazisinin cazibe ile sulanacağı iş kapsamında Çelik Boru ve CTP Boru döşenmesi, HDPE boru döşeme çalışmaları ve sanat yapı beton imalatları devam etmektedir. Yapmış olduğumuz tüm çalışmalarımızda çiftçilerimizin yanında olmaya ve hedeflerimize ulaşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sulama projesi tamamlandığında 2018 fiyatlarıyla yaklaşık 145 milyon 488 bin TL yıllık gelir elde edileceğinin altını çizen Mehmet Akif Balta, ’Son olarak bu projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ’diye konuştu.

 

 

DİĞER HABERLER