“BEN ARTIK ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUM”

 “BEN ARTIK ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUM”
            Her şey CHP genel Başkanlığının aday belirleme toplantısında ortaya çıktı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim gündemi üzerinde konuştuğu sırada sözü, gündemin beklenen maddesine getirdi. Ve şöyle dedi: -Gel bakalım Muharrem İnce…
       Önce bir sessizlik yayıldı ortaya. Sonra Muharrem İnce, söze başladı:-Söze başlamadan önce, yakamdaki CHP rozetini çıkarmak istiyorum.
            Dedi ve Rozeti çıkardı,  yerine bir başka rozet taktı. Bu rozet, Türk Bayrağı idi. Sonra konuşmasına devam etti:- Ben artık 81 milyon'un Cumhurbaşkanı adayıyım. Göğsümdeki parti rozeti yerine Türk Bayrağının rozetini takışım bu yüzdendir.
            Aslında hikâyenin daha öncesi şöyleydi: Gene bir genel kurul toplantısında söz almış ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na şöyle seslenmişti :
            “Sayın Genel Başkanım, partimizi adaysız bırakamazsınız. Genel başkan olarak ya kendiniz aday olmalısınız ya da başka bir aday göstermelisiniz. Eğer kendiniz aday olamayacaksanız ben partimi adaysız bırakamam. Ben adaylığımı ilan ederim.”
            Bunun üzerine ikinci toplantıda Kılıçdaroğlu:” Gel Bakalım Muharrem İnce” hitabında bulunuyordu.
            Kimdi bu Muharrem İnce? Herkes onu Yalova milletvekili olarak iyi tanıyordu. Hatta Yalova Belediye seçimleri sırasındaki meşhur sandalye nöbetinden tanıyordu. Yalova seçimlerine her yerde karışmış olan oy hırsızlığının bulaşmasını önlemek için İlçe seçim kurulunun  önünde bir sandalyeye oturmuş sabaha kadar sandalyede tünemişti. Ve Yalova'da CHP’nin  bir seçim hilesine kurban gitmesini önlemişti.
 4 Mayıs 2018 günü adaylığını duyuran Muharrem İnce, hemen o gün kolları sıvadı. Hemen Mitingler düzenlemeye başladı.  Her gün 3 Mitingte konuşuyor , kurduğu cümlelerle herkesi kendine hayran bırakıyordu. Bir ayda 70 küsur miting düzenleyen Muharrem İnce, Erdoğan'ı da çatlatıyor. Öğretmenliğin verdiği ustalıkla herkese anlayacağı tarzda sesleniyor. Ve her mitingte yeni  bir söz anıtı dikiyor.
       İlk mitingin ilk  cümlesi çok ilginçti. “Güzel sesli birinden bir şarkı dinlemek kadar güzel bir şey var mı? Ama artık bana  şarkı dinlemek yetmiyor. Ben artık şarkı söylemek istiyorum.”
       Muharrem İnce, toplumun nabzını iyi tutarak konuşuyor. Çünkü o nabız onun kendi nabzıdır. Birçok konuyu biliyor. Bir fizik öğretmeni dikkatiyle her konuyu incelemiş. Halkı biliyor .Ve bir insanın toplum yönetimindeki önemini kavratmak için  şu  atasözünü her mitingte halka da yineletiyor:   
            “Bir mıh,bir nal kurtarır,bir nal bir at kurtarır,bir at bir yiğit kurtarır,bir yiğit, bir vatan(memleket) kurtarır.” Hitabettiği toplumun tek tek bir değer olduğunu, oy vermede önemi bulunduğunu bundan daha iyi kanıtlayacak bir söz bulunabilir mi?
      Bir de şu var: Tek adam olma heveslisi olan ve 16 yıldır Türkiye'nin kaderini elinde tutan kişinin içine düştüğü çelişkileri, yanlışları korkmadan yüzüne vuruyor. Layüsel Erdoğan'ın dokunulmazlığındaki büyüyü çoktan bozmuş bulunuyordu. 
Önüne geleni ısırma ya da herkese uşak muamelesi  yapma ustası, çıplak ayakla politikaya girdiğini söylediği halde, kendisine bin odalı  saray yaptırmaktan  çekinmeyen Erdoğan, tarihe karışıyor. Müjdeler olsun.
            Sözün kısası Türkiye, Cumhurbaşkanını çoktan buldu. Şimdi iş onun yolunda gece gündüz çalışmak ve seçilmesini sağlamak … Hadi bakalım kolay gelsin.    
YAZARIN DİĞER YAZILARI