Muğla'da 151 Bin 672 öğrenci yarıyıl tatiline girdi

 

Muğla'da 151 Bin 672 öğrenci yarıyıl tatiline girdi

Covid-19 salgını sebebiyle uzaktan eğitim ile gerçekleştirilen 2020-2021 eğitim öğretim yılının 1. Dönemi sona erdi. 2 hafta sürecek olan yarıyıl tatiline, 2020-2021 Eğitim öğretim yılının Nisan ayında yapılması planlanan ara tatili de eklendi. Bununla birlikte öğrenciler 3 haftalık tatilin ardından 15 Şubat 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime başlayacaklar.

Altar Zeyhan

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, "Muğla eğitim camiası olarak 791 okulumuzda 151.672 öğrencimiz ve 13.714 öğretmenimizle 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısını 22 Ocak 2021 Cuma günü itibariyle tamamlamış bulunmaktayız" diyerek çocuklara seslenerek şu ifadelere yer verdi: "Küresel salgınla beraber her şeyin başının sağlık olduğunu bir kez daha tecrübe ettik. Bu sürecin sizlere çok şey öğrettiğini biliyorum. "Keşke okul tatil olsa, evde derslerimize çalışsak, teneffüsler daha uzun olsa, öğretmenlerimiz bize sürekli ders çalışmamızı söylemeseler gibi yakınmalarınızın, yerini "Artık okullar açılsın, ben okula gitmek istiyorum, öğretmenlerimi ve arkadaşlarımı çok özledim" ifadelerine bıraktığı bir süreç geçirdiniz. Odalarınızı okula dönüştürerek canlı derslerinizi sorumluluk bilinciyle takip ettiniz. Gelecek hayallerinizi ertelemediğiniz, evdeyiz ama tatilde değiliz bilinciyle hareket ettiniz.

Önümüzdeki üç haftalık ara tatilde de yeni döneme çok daha iyi bir başlangıç yapmak için tatilde olduğunuz süreyi iyi değerlendirin. Tatilde dijital cihazlarla zaman geçirmek yerine kitap okumaya, ailenizle keyifli etkinliklere, eğlenmeye zaman ayırın.

15 Şubat'ta, sizlerin sesiyle, neşesiyle var olan okullarımızda buluşmayı büyük bir özlemle bekliyoruz.

Tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize bir kez daha hatırlatmak isterim ki yaşamakta olduğumuz salgın hastalıkla mücadele süreci henüz tam olarak sonlanmadığından tatilde de maske, mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilmesi çok büyük önem arz etmektedir. Aldığımız tedbir ve gösterilecek kararlılığın bizleri okullarımızda buluşacağımız günlere taşıyacağını unutmayalım.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim döneminde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle yine bir arada olacağımız sağlıklı günlerde buluşmak üzere iyi tatiller diliyorum."

DİĞER HABERLER