BAK ŞU İRANIN YAAPTIĞINA

 

                            BAK  ŞU İRANIN YAAPTIĞINA

         İsrail günlerdir İran'ı uyarmağa çalışıyor. Sakın ola ki zarar verecek bir şey yapma diye. Bize zarar verirsen bunun bedeli çok acı olacak ona göre.. Tüm dünya bu uyarıları  (?) günlerdir dinliyor. İran neden vurmak istesin ki İsrail'i?  İsrail bir şey mi yaptı ona?  Yok canım  hiç İsrail bir şeye yapar mı?   Sadece Suriye'deki İran elçiliğine saldırdı iki önemli generalini öldürdü, o kadar.. İsrail savaşta olduğu için ne yaptığını bilmiyor galiba.. İsrail'in bu saldırılarına Dünyadan bir tepki oldu mu? Kim tepki gösterecek ki, Amerika'nın bu şımarık çocuğuna, o çocuk daha ne yaptığını bilmez ki..

   İran günlerdir bu şımarık çocuğu karşı yapılacak bir yanıt saldırısının ne reye olacağını bili o çocuğun şımarık ve zeki babasına duyurmuş. Biz şurayı şurayı vuracağız diye haber göndermiş. Sonuçta dediği saldırıları yapınca da Biden ve Dünyadaki yardakçıları bir ağızdan bağırmağa başladılar. İran huzurunu bozmak istiyor diye bağırtılar yükseldi bu çok üstün zekalı varlıklardan. Hepsi birden İran'ı kınama yarışına başladılar. Hepsi birden  İran'ı savaşı tırmandırmakla suçlamağa başladılar. Bunların hiç birisi İran'ın  generalleri Suriye'de İsrail tarafından öldürüldüğü zaman susmuştu. O zaman seslerini çıkarmadılar ama ne zaman efendileri bağırmağa başladı onlarda yaygarayı kopardılar. Neymiş, İran misilleme yapmamalıymış.. NEYMİŞ İran  Ortadoğu'da savaşı tırmandırmaktan kaçınmalıymış

   Biden efendi de yandaşlarına haber göndererek İran'ın bu saldırılarına karşı çıkmayı öğütleyecekmiş.G7 denilen ülkeleri  bir arada savaşa kaşı ortak söylem ve eylem için harekete geçirecekmiş. Sayın Biden İran'ın generalleri öldürüldüğü zaman neden aynı sesi çıkarmadı İran kendini savunmak için hareke geçince ses etme ihtiyacını duydu?

     Galiba  Trump seçim arenasında Biden için söylediği yakışıksız sözde haklı görünüyor. Ne diyordu Trump rakibi için? Bu deli durmadan bir savaş çıkarma peşinde, diyordu.. Herhalde bildiği bir şey vardı bu Trump denilen adamın..

     İran'ın misilleme  füzelerini bahane ederek  Ortadoğu'da savaş alanlarını geneçletmek peşinde Biden. Bu güne dek sessiz duran Çinin de bir şekilde bu bölgeyi ilgi göstermesini bekliyor. ÇİN'İN İLGİSİ GELMEYİNE DE Biden zorla bu ilgiyi yaratma peşinde. Bir yanda Çin'in etrafında  sözde tatbikat alanları oluşturma çabasında bir yanda da çinin  dorudan Ortadoğu savaşına katılma için gerekli koşulları yaratama peşinde..

     Bir an önce şu AMERİKAN SEÇİMLERİ GELSE DE DÜNYAMIZ BU Biden tehlikesinden kurtulsa .. Bunun için nefesi kuvvetli birinin okuması gerekecek galiba..

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI