HOŞGELDİN MUĞLASPOR

Muğlaspor’a teknik direktör Erdinç Pala’nın raporları doğrultusunda gerekli takviyeler yani ara transfereler yapıldı.

İsimleri ben biliyorum ama yazmıyorum. Çünkü Muğlaspor bugün Antalya kampından dönecek ve yeni transferlerle gerekli imzalar pazartesi günü atılacak. Yeni transferler Antalya kampında iyi bir görünüm verdi.
Muğlaspor’un Antalya kampı bugün tamamlanıyor.

Muğlaspor Allah nasip kısmet ederse bugün dönecek ve çalışmalarına kaldığı yerden Muğla’da devam edecek.

Muğlaspor sezonun ilk devresinde 3.ligde inişli çıkışlı grafikler çizerken evinde hesapta olmayan kaybettiği puanlar yüzünden hakkıyla elde ettiği liderliğin gerisini getiremedi.

Artık her yıl sezondan önce Muğla’daki çalışmalar dışında il dışı ikinci kamp adet oldu. Bu durum sadece Muğlaspor’da değil birçok amatör ve profesyonel kulüpte aynı.

Peki Muğlaspor bu dış kamptan faydalandı mı ?  Diyecek olursanız bence çok faydalandı.  Muğlaspor bu 10 günlük süre içinde edindiği bilgileri ligin ikinci devresinde en iyi şekilde değerlendirecektir.

Özellikle Muğlaspor’a dış kamp imkanı sağlayanlara çok teşekkür ediyorum.

Bu insanları kutluyorum. Hele hele tesislerini Muğlaspor’a açan eski Muğla Milletvekili Hasan Özyer’e ayrıca ve özellikle teşekkür ediyor ve kendisini duyarlılıktan dolayı ayrıca kutluyorum.

Muğlaspor’un Antalya’da yaptığı hazırlık maçlarının semeresini hiç şüphesiz ki sezonun ikinci devresinde lig maçlarında görecektir.

Özellikle farklı skorla yenildiği bir Yeni Orduspor maçı var ki edindiğim bilgi bu maçta takımın maça yedek ve gençler ağırlıklı kadrosundan kaynaklanmıştır. Demek ki gençler ve yedekler lige daha tam olarak hazır değiller.
Buna değinmek istiyorum. Erdinç Hoca Antalya’ya giderken alt yapıdan dört oyuncu götürüyor. Demek ki Muğlaspor’da alt yapı kıskaç altında. Erdinç pala hoca kimin ne yaptığını biliyor. Bu tutumundan dolayı Erdinç Pala ve arkadaşlarını kutluyorum.

Bazıları halen Erdinç Pala’nın bu ligi kaldıramayacağını düşünüyor. Bu tür düşünceler Erdinç Pala’nın lehine olduğunu düşünüyorum.

Eğer Erdinç Pala sevilip sayılmasa biraz daha pişsin denmezdi.

Antalya kampının bana göre en verimli bir başka tarafı Pala için olmuştur.

Şimdi gelelim Muğlaspor’un Muğla’da yapacak olduğu çalışmalara. Takım bugün dönecek ve yarın izinli olacak. Takım pazartesi günü toplanacak ve Muğla’ya geldim hoş bulduk diyerek çalışmasını kaldığı yerden sürdürecektir.

Bu kamp çalışmaları 20 Ocak 2019 Pazar gününe kadar devam edecek ve Takımımız deplasmanda ilk maçta 2-1 mağlup olduğu Çorum Belediyespor’u konuk edecektir.

Futbolda bir terim var ki bana göre doğru bir terim. Bir takım eğer iyi gidiyor ve sonradan kötüye dönüyorsa işte bu kötü gidiş o takımın düşüşünü göstermek tektedir ki bana göre Muğlaspor bu dönemi atlattı.

Aynı düşüşü şampiyon adayları da yaşamaktadır.

İşte bu düşüşü az bir farkla yaşayanlar ya şampiyon oyluyor ya da lig sonu iyi bir yerde bitiriyor.

YAZARIN DİĞER YAZILARI