KÜÇÜKBAKIRCI VE BİSİKLET SPORU


Dün Sevili İlker’in yazılarını aldım. İlker’in bir yazısı Erol Küçükbakırcı’nın açıklamalarıyla ilgili.

Ne diyor Erol Küçükbakırcı “Futbola yapılan yatırıma yazık”

Yazık olmadığını söyleyen ve savunan kim. Ben değilim. Ama bir de işin öbür tarafı var. Şahsen Muğla’da Bisikletçiler Derneğinin başkanı kim? Bu branşın il temsilcisi kim? Ben bile bilmiyorum ki? Vatandaş nereden bilsin.

Bırakın Türkiye genelini Muğla’da bisiklet sporunda neler olup bitiyor. Kimin haberi var. Bu derneğin başkanı ne zaman gazeteye gelmiş? Muğla’da hangi faaliyetlerinden basını haberdar etmişte basın duyarsız kalmış.

Küçükbakırcı bunları biliyor mu?

Basınla ilişki Ali İnan gibi, Basınla ilişki Aliaddin Varol gibi olmalı. basın ile yakın ilişki Bülent Tokaç, Yeni Milaspor kulübünden Ahmet Karabıyık gibi olmalı, basın ile ilişki Ramazan Silin gibi olmalı.

Küçükbakırcı’nın bazı branşlarda tesisi yapılması için çırpınan Muğla’daki gazetecilerden haberi var mı  ki?

Bir kere Türkiye’de bisiklet sporu denilince sadece Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunu hatırlıyoruz.

Türkiye’de ve Muğla’da hani başka faaliyet. Yapılıyor da bizlerin haberi olmuyorsa ve faaliyetleri basın haber olarak geçmemişse o zaman takdir sizlerin. Hata bizlerin.

Şimdi Ben Küçükbakırcı’ya soruyorum. Muğla’da kendilerine ait merkezi bir binaları var mı? Yoksa neden yok? Ve bu merkez binanın alınması için bugüne kadar neler yapılmış kimin haberi var?

Futbola yapılan yatırım diğer branşlara göre evet çok fazla. Fakat futbol dünyada en çok sevilen ve dikkati çeken branş.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI