KUPA MAÇI MUĞLASPOR İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL

KUPA MAÇI MUĞLASPOR İÇİN ÖNEMLİ DEĞİL

Ve Ziraat Türkiye kupasında ikinci tur maçları tamamlandı. Muğlaspor 2.Turda deplasmanda Kemer 2003 spor’a penaltılarla 5-4 mağlup oldu ve elendi.

Aslında sonuca çok üzüldüm. Bu sonuç böyle olmamalıydı. Eğer ki Muğlaspor maç içinde elenseydi bu kadar üzülmezdim. Çünkü skor maç içinde gerçekleşmiş derdim. Fakat maçın normal süresi berabere tamamlanmış, maç 30 dakika uzamış ve sonuç penaltılara kalmış, üstelik bir gol farkla elenirsen insan üzülüyor.

Bakın Kemer’de maç 2-0 ev sahibi takım galip. Muğlaspor skoru 2-2 yapıyor ve maçın normal süresi bu skor ile sona eriyor. Maç 30 dakika oluyor ama gene gol yok. İşte tur atlayacak adam ne yapar yapar bu süre içinde üçüncü golü bulur. Ne yazık ki olmadı.

Muğlaspor'dan Rıdvan Çelik, Polat Ertek, Mustafa Acar ve Barış Sabancı penaltıları gole çevirdi. Muğlaspor'dan Yağız Rüştü Aktaş'ın penaltısını Kemerspor 2003 kalecisi Faik kurtardı ve bu kurtarış Kemerspor 2003’ü  bir üst tura yükseltti.

Yani Muğlaspor Kemer 2003 Spor maçının bir an önce tamamlanması için geçtiğimiz gün akşam saatleri gazetede herkes beni bekliyor. Maç bitecek ben yazacağım ve sonra herkes evine gidecek.

Bende acelemden neler yazdım, nasıl yazdım bilmiyorum.

Fakat bu bir gerçek Muğlaspor’un elenmesine zil takıp ta oynayacaklarda var.

Muğlaspor’un tur atlamasını sadece ve sadece ramazan hoca için istemiştim.

Çünkü Ramazan Silin tur atlamayı çok istiyordu.

Peki Muğlaspor tur atlasa ne olacaktı? Sanki kupayı mı alabilecekti bugün elenmese bir dahaki maçta, bir dahaki maçta olmazsa sonraki gelecek maçta elenecekti.

Bana göre Türkiye kupası Muğlaspor’un sırtında bir kamburdur. Yukarıda da dedim. Muğlaspor’un bu kupayı alma gibi bir şansı yok. Bu takım Mutlaka bir gün elenecekti. Şunu hiçbir zaman unutmayın. TÜRKİYE KUPASI MUĞLASPORUN SIRTINDA BİR KAMBURDUR. Çünkü işin bir deplasman masrafı var, bir zaman aşımı var. Bunları düşünürsek Muğlaspor’un sırtında ne kadar kambur olduğu anlaşılacaktır.

Ama kupa benim için önemli değil, önemli olan lig maçlarıdır ve bu hafta pazar günkü maçın sonucu ne olursa olsun. Kim ne derse desin bana göre Muğlaspor lig maçlarında bugünkü genç kadrosu ile “BU ALEMİN KRALIDIR.

YAZARIN DİĞER YAZILARI