AÇIK KAPI PROJESİ MUĞLA VALİLİĞİNDE OLUŞTURULDU.

AÇIK KAPI PROJESİ  MUĞLA VALİLİĞİNDE OLUŞTURULDU.

Bu projenin düşünce yapısı öyle umuyorum ki,  çok önce ve  hayata geçirilmek üzere bir  yerde oluşturulmuştur.

Millet ve devleti buluşturan, milletin işlerinin daha güler yüzle ve gerçekçi çözülmesi aşamasında  çok güçlü bir programdır.

Etkileyici ve ilginç bir program hayata geçirilmiştir,  diye  düşünmekteyim.

Öncelikle yazımın içeriğine girmeden KARİA’da ikinci kadın Valim Esengül  Civelek’e Muğla’ya katacağı her heyecan ve işten dolayı ,  Muğla’yla kucaklaşacak sıcak söylem ve programlarında başarı ve sevgilerimi  iletiyorum.

Muğla’da Valiliğe uğradığım bir anda aşağıda oluşturulan  açık kapı masasının kurulduğunu gördüm.  bu konuda özel eğitimini almış  görevliler bulunmaktaydı. Basında haberleri yansımıştı.

Gördüm ki, tüm çabalar vatandaşın memnuniyeti içindir.

Muğla Valisi sayın Esengül Civelek  “gönül kapım da makam kapım da Muğlalılara açıktır” demektedir. Bu sıcak duygular  çerçevesinde    Muğlalılar ile kucaklaşmaktadır..

Muğla’yla buluşturacak bu  içtenliğe biz de  içimize  hoş geldin , Muğla’ya güzellik kattınız diyerek MERHABA diyoruz.

Açık Kapı Projesi nin temelini her çerçeveden  artık şeffaf ,  güven arttıracak, iş bitirecek özelliklere sahip   bir proje olarak değerlendirmekteyim.

Kuşkusuz milletin yararına bir programdır.  Diyelim ki bir işiniz, resmi bir evrağınız,  işiniz var,   tüm bunları kolaylıkla hayata geçirecek ve sonuç alacaksınız.

Ayrıca  Valiniz ile de görüşme ve konuşma imkanı buluyorsunuz.. Buradan tekrar yazalım;  Valimiz Perşembe günleri halkla buluşma gününü  gerçekleştirmektedir.

Zaman içerisinde tüm resmi kurumlarda  böylesi bir işlem, yani açık kapı projesinin  kolaylığını elde edeceksinizdir.

Yine zaman içersinde verimi hızla alınacaktır, diye düşünüyorum.

Kurumlarda gerçekleştirilecek açık kapı projesini  çok önemsiyorum .  Çok dikkatimi çekmiş, etkilemiştir. Vatandaş ile devletin kurumları ve işleri arasındaki tıkanıklığı  çözecek ,sorunları aşacak,   işleyiş ve verimi hızlandıracak , arttıracak, etkinleştirecek bir projedir.  

Vatandaşın devlete, devletin vatandaşa  güvenini  arttıracaktır. En önemlisi buluşturacaktır.

Ve ayrıca şuna inanmaktayım ki,   kurumların yöneticilerinin ve personelinin kollektif ve dayanışma,   beraberlik içinde, kurumun verimini  ve potansiyelini arttıracak , geliştirecek  adımların ve  stratejik programların da  gerçekleşmesini, devamlılığını  sağlayacağı,   ayrıca işleyişin  önemli  bir parçası olarak  görüyor, değerlendiriyorum.

Çünkü resmi kurumlarda artacak potansiyelin ve verimin  açık kapı projesiyle  doğrudan bir ilişkisi bulunmaktadır. İş ruhunun ve veriminin ,  resmi kurumların  çok daha  etkileyici ve güven arttırıcı bir ortamda  gelişmesini , etkinleşmesini sağlayacaktır..

Muğla Açık Kapı Projesinin tüm Muğla halkına yararlı olacağını düşünüyorum. Bunların ötesinde Muğla Valiliği ile Vatandaşı buluşturan bir programın vatandaşın yaşadığı yerden getireceği  bir programın da adımını geliştirecek, açacaktır.

Tüm Muğlalılara hayırlı uğurlu olsun.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI