"ŞU ARAZİ ARABALARI"MESELESİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

                       "ŞU ARAZİ ARABALARI"MESELESİNİN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

       Yandaş medyanın sorun etmediği ve sorun olarak gösterilmesini istemediği konulardan biri,İstanbul  belediyesinin topladığı arabalar olmuştur.

Yandaş söylemler bu arabaları ARAZİ ARABASI olarak sunuyor.Ancak bu arazi arabaları kullananların kimler olduğunu yandaşlar söyleyemiyor. Belediyede bu kadar çok arazi arabaya neden ihtiyaç duyulduğunu da belki ileride açıklayanlar olacaktır İstanbul arazisinin bu kadar çok arazi arabalarına ihtiyaç duyması ise başka bir konu..Neden bu kadar arazi arabasına ihtiyaç  duyulmuş şu İstanbul'umuzda?

  Yandaş medyanın bunları konu etmemesini anlayabiliriz ama kendini soldu gösteren Aydınlık medyasının da konu etmemesini anlamakta zorlanıyoruz. Acaba bunları konu etmekle kimleri küstürebileceklerinen korku duyulmaktadır dersiniz?

      Bu arabaları kimler kullanmış sorusuna ise v erilen yanıtlar epeyce ilginç geldi.Sosyal medya bu  arabaların daire başkanlarına verildiğini,eşleri ve çocuklarına verildiğini hatta bundan damatlarının bile yararlandığını söylüyor.Bunların belediyeye sağladıkları hizmetlerin ne olduğunu da bilmiyoruz,rivayetler çok bu konuda..

  Belediyenin böyle bir sergilemeden sonra  bir kesim epeyce rahatsız olmuştur.Bu rahatsız olanlardan birilerinin ilginç eleştirilerini de okuduk sosyal medyada.Diyor ki bu yandaş  bu arabaların binlerce sayıda olduğunu söylüyorlardı ama şimdi bakıyoruz ki birkaç tane arabayı getirebilmişler meydana..Yani diyor ki birkaç tane arabayı meydana getirmekle gösteri yapıyorlar .Yani bu arabaların sayısı ikibinlere yakındı?

   Demek ki söylendiği kadar çok değilmiş bu arabalar demeye getiriyor o kişi..Acaba arabaların iç beş tane olmasıyla çok olması mı ölçümüz olacak yoksa milletin sırtından birilerinin köşeleri dönmesini mi işleyeceğiz.?Acaba meydanlara getirilen arabaların eşlerin çocukların veöteki yakınların hizmetlerinde kullanılmış olması önemli görünmüyor mu bu yandaşlarca?Üstelik sosyal medyada yer alan haberlere göre bu eşlerin kullandığı arabaların benzinlerini belediyenin ödemesi de önemli değil mi yandaşlar için/

   İktidar ortaklarından ve yandaşlarından daha ilginç sesler de yükselmiştir belediye ile ilgili..Örneğin  ortaklardan birinin birkaç gün  önceki ifadesinde belediye başkanının kendi işini bıraktığını ve kendini başka konulara verdiğini söylüyordu. Bu kişiye göre belediyede bir haksızlık,yolsuzluk varsa bunu  başkanın ortaya çıkarmaması gerekir. Çünkü bu onun işi değildir diye düşünenler bile çıkıyor.

   Şu akla mantığı ve üstün zekaya bakar mısınız.. Belediye başkanının yolsuzlukları ortaya döktüğü için görev dışı iş yapmakla suçluyor.

    İşte bu mantıktır bu anlayıştır bu toplumu yıllardır kirli toplumlar sıralamasında gösteren..İşte bu anlayıştır ki bu toplumu son yıllarda rüşvet  ve yolsuzluk ıralamasında ilk sıralara taşımış olan..O sayın beyefendi acaba yandaşların yaptıkları olumsuzluklardan kimi sorumlu tutuyor?

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI